Pegasus Havayolları ile Batum Uçuşları

Pegasus Havayolları uçuş ağını her geçen gün genişletiyor. Bu doğrultuda Gürcistan destinasyonlarına bir yenisini daha ekliyor. Gürcistan’da Pegasus Tiflis gidiş – dönüş uçak bileti hizmeti sunuyordu. Tiflis’ten sonra şimdi de Batum’a seferler düzenleyecek. Böylece 25 ülkede tam 58 destinasyona seferler düzenleyen bir havayolu şirketi halini alacak.

Batum uçak bileti edinmek isteyenler, artık Pegasus’a başvurabilecekler. Pegasus Havayolları’nın Batum seferleri 8 Ekim 2012 tarihinde başlayacak. Yaz tarifesi uygulaması içinde İstanbul – Batum uçağı, Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 11.20’de kalkacak. Batum – İstanbul seferleri ise Pazartesi, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri yerel saat ile 15.10’da Batum’tan İstanbul Sabiha Gökçen’e yapılacaktır.

Kış tarifesinde ise İstanbul – Batum seferleri Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri Sabiha Gökçen’den saat 10.15’de gerçekleştirilecektir. Batum – İstanbul dönüş seferleri ise Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve Pazar günleri yerel saat ile 14.05’de Batum’tan İstanbul Sabiha Gökçen’e gerçekleştirilecektir.
Batum uçak biletiniz artık Pegasus’tan!

BATUM 
Gürcistan’ın Karadeniz kıyısındaki turizm cennetidir. Yazın şehrin nüfusu 400 bine kadar çıkmaktadır. Ayrıca çok önemli bir liman kenti de olan Batum, Gürcistan ekonomisi için çok önemli bir şehir. Batum’da Bakü petrol boru hattı son bulur ve bu petrolü taşıyan liman gene Batum’dadır. Bunun yanında tarım da önemli bir gelir kaynağıdır. Batum Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’ne 20 kilometre uzaklıktadır. Mevsim koşullarının benzer olması dolayısıyla, Batum’da da iyi kalitede çay yetiştirilir.
Zamanında Antik Yunan, Pers, Moğol ve Osmanlı devletlerinin hükmü altında kalmış şehirde, her bir uygarlığın izlerini görmek mümkündür. Şehirde görülecek yerler arasında Batum Botanik Bahçesi, Aziz Matthias Anıt Mezarı, Orta Camii ve Acara Devlet Müzesi sayılabilir.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!