Passported CEO’su Henley Vazquez “Seyahat Çemberini Mümkün Olduğunca Eğlenceli Kılmaya Çalışıyoruz”

Tatile gitmek gerginliğinizi müthiş derecede azaltmaya yarayabilir ama tatili planlamak tamamen başka bir hikaye.
Yeni bir başlangıç kabul edebileceğimiz Passported, eski bir sıkıntımıza, yani seyahat planlamadaki stresimize çare olmaya geliyor,

Passported sisteminin CEO’su Henley Vazquez ile bir röportajını bulduk.

Neler konuşmuşlar bakalım;

passported1

Bize biraz Passported hakkında bilgi verir misiniz?

Henley Vazquez – Passported, içerik planlayıcı bir platform. Fikir, aslında seyahat sektörünün teknolojideki eksikliğini görmemizin üzüntüsüyle ortaya çıktı. Biz de gezginlere, geniş ve uzman bir içeriğe ulaşmaları için bir alan oluşturmaya karar verdik. Ayrıca diğer kişilerle de iletişim kurabilecekleri bir alan. Programı ayrıca Google Places ile entegre ettik, ismi arattığınızda artık daha hızlı cevap verecektir, gideceğiniz yerleri harita üstünde işaretleyebilmenizden, kendi notlarınızı tutmanıza kadar ya da özel bir tarih belirleyip arkadaşlarınızla paylaşabilmeye kadar her şeyi yapabileceksiniz. Hatta otel concierge ile bile paylaşabilir ve planınızı tamamlayabilirsiniz.

Passported’ı diğer seyahat planlayıcılardan daha farklı kılan şey nedir?

HV – Endüstriye bütünsel bir yaklaşımda bulunmaya çalışıyoruz. Görüyorum ki pek çok şirket problemi ele alıp tamamen çözmeye yönelik kolay bir program oluşturmaktansa ya sadece otellere odaklanıyor ya da etkinlik satışı yapıyor. Biz ayrıca endüstriyi de tanıyoruz ve geçtiğimiz 10 yıllık süreçte devamlı sektörün içindeydik de.

Sizce Passported değişimi nasıl gösterecek ya da seyahati nasıl geliştirecek?

HV – Seyahat çemberini mümkün olduğunca eğlenceli kılmaya çalışıyoruz. Gezginlerin neredeyse yüzde 75’i, seyahati planlama aşamasının ne kadar sancılı olduğundan söz ediyor. İşte bizim platformumuz bu problemi çözüyor, yola çıkınca nereye gidileceğini veriyor. Gezi öncesi hayalperestleri için, dergilerden, arkadaş gezilerinden, yerel blog sayfalarından ve daha fazlasından da derleme yapılabilecek bir aygıt yaptık. Planlamak isteyenler için ise, yerel destinasyon tavsiyeleri sunabilen bir siyah ajandayız.

Ayrıca pek çok boş sayfamız da var ki Google Places‘tan kişisel tercihlerini seçebilir ve ekleyebilirler. Yolculuğa çıkmış olanlar içinse, dijital bir rehber kitap ve cepte bir haritayız. Eve dönüş yolundakiler için, kişilerin yaptıkları, gittikleri, denedikleri, tattıklarını arkadaşlarıyla ve gelecekte seyahat edecek kişilerle paylaşmaları için varız. Tüm bunlar bir arada ana yemek aslında.

Passported hangi tür kullanıcılara hitap eder?

HV – Daha çok aile olarak seyahat edenler için tasarlandı Passported, çünkü aileler gezginler içinde en büyük orana sahip topluluk. Ancak henüz yeterince hizmet verilmedi. Yakında diğer kollara da açılmayı düşünüyoruz ve diyebilirim ki pek çok içeriği hazırladık bile özellikle çocuksuz seyahat eden çiftler için ya da balayı çifleri için de programlarımız yolda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!