Park Yerleri, Güncellenen Yandex Navigasyon Uygulamasında Yer Almaya Başladı. 0

En sevilen mobil uygulamalardan biri olan Yandex Navigasyon’a güncel trafik bilgileri ve alternatif rotaların yanında trafikte hayatımızı daha da kolaylaştıracak yeni bir özellik eklendi, park yerleri.

Park yerleri özelliğiyle eş zamanlı olarak Yandex Haritalar’da İstanbul’ da 14 binden fazla noktayı kapsayan önemli bir güncelleme yapıldı.

Yandex Haritalar’ın İstanbul haritasında da oldukça kapsamlı bir güncelleme yapıldı. Haritadaki toplam 14193 noktanın yenilendi. Güncelleme kapsamında haritaya 2862 yeni yol eklenirken 2100 sokağın ismi değiştirildi. Ayrıca 1139 yol kapatıldı, 300 yolun hız limitleri güncellendi ve 228 yolun ise sürüş yönü değiştirildi.

Yandex.Navigasyon ile trafikteki en büyük problemlerden biri olan park yeri bulma sorunu artık geçmişte kalacak.

İstanbul’daki 711 kapalı, 6144 açık otopark ile 1566 Sokak üzerine park edilebilecek park alanı noktasını haritalarına ekleyen Yandex’in park uygulaması önümüzdeki dönemde Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin diğer illerinde de kullanıma açılacak.

Park yeri uygulamasını varış noktasına yaklaşırken arayüz üzerindeki “P” butonuna tıkladığınızda harita üzerindeki açık ya da kapalı otopark seçeneklerini görebileceksiniz. Ayrıca otoparkın ücretli ya da ücretsiz olduğunu da haber veren uygulamaya şu anda İstanbul’daki 711 kapalı, 6144 açık otopark ile 1566 Sokak üzerine park edilebilecek park alanı noktası kayıtlı olarak yer almakta.

 

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.