Paris’te Mutlaka Görülmesi Gereken 10 Yer

Aşıklar şehri Paris’i ister sevdiğinizle isterseniz yalnız keşfe çıkın görmek isteyeceğiniz pek çok yer, yapılacak bir çok aktivite bulacaksınız. Eğer zaman sorununuz yoksa bu şehrin doyasıya keyfini çıkarın. Zamanınız kısıtlı ise benim de kısıtlı zamanda vakit ayırabildiğim olmazsa olmaz “en iyi 10” listeme göz atabilirsiniz.

 

1.Eyfel Kulesi

Paris’i tüm ihtişamıyla görebileceğiniz , dünyanın en çok ziyaretçisi olan ve resmi çekilen kulesi olan Eyfel Kulesi’ne uğrayıp üst katlardan Paris’i seyre dalabilirsiniz. Dünyada en çok fotoğrafı çekilen yerlerin başında yer almakta olan ule üç kattan oluşmaktadır. Giriştek gişelerden hangi kata kadar çıkmak isteyeceğinizi söyleyip ona uygun bilet alıyorsunuz.

louvre

2. Louvre Müzesi

Paris’e gidip Louvre’u görmeden dönmek olaz. Ünlü Monalisa tablosu bu müzede yer almaktadır. Müzeyi bir günde gezmek mümkün olmuyor. Gitmeden önce mutlaka görmek istediğiniz eserlerin hangi bölümlerde olduğu ile ilgili bir araştırma yapmanızı öneririm.

3. Şanzelize Caddesi

Paris’in en meşhur Caddesidir. Şık restaurantlar, dünyaca ünlü markalar bu uzun ve geniş caddede bulunmaktadır. Paris’in ünlü, elit hayatını görmek ister ve şehri tanımak isterseniz bu caddeye uğrayabilirsiniz.

4. Zafer Takı

Şanzelize caddesinin başlangıcında Charles de Gaulle meydannı yer alan on iki caddeyi birbirine bağlayan büyük bir kavşak bulunan tarihi bir anıttır. Anıtın ortasında birinci dünya savaşında ölen askerler için yakılmış sönmeyen ateş bulunmaktadır.

5. Ressamlar Tepesi

Paris’in simgelerinden biri olan sokak ressamlarını görebileceğiniz, hediyelik eşyalar alabileceğiniz ve Fransa’nın en görkemli bazilikalarından olan Sacre Coeur bazilikasını görebileceğiniz şirin bir yer. Metro ile ulaşım oldukça kolay. Panoramik bir Paris görüntüsü görmeniz de mümkün olan bir tepe.Aynı zamanda meşhur Moulin Rouge bu bölgede yer almaktadır.

waltdisney

6. Disneyland

Bir günlüğüne çocukluğunuza dönmek isteyeceğinizden eminim. Çocuk olmak isteyecek ve hiç bitmesin isteyeceğiniz bir gün geçireceksiniz. Adventureland, fatasyland, discoveryland ve frontierland olamk üzere dört alanı mevcut. Parka girişte bir harita alıp gitmek istediğiniz yerlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Macera severler için pirates in caribbean, indiana jones,thunder mesa ve space mountain mutlaka binilmesi gereken oyuncaklar.

7. Notre Dame Katedrali

Victor Hugo’nun Notre Dame’in Kamburu adlı eserinden sonra pek çok filme,müzikale, kitaba,animasyona konu olan Notre Dame katedrali fransız gotik mimarisinin en güzel ve ilk eserlerinden biridir. Gotik mimarinin en güzel eserlerinden biri olan heykellerle süslü  katedral Siene Nehri kıyısında bulunmakta ve her yarım saatte bir asırlık çan sesleri ile çevresindekilerin hayranlığını uyandırmaktadır.

8. Orsay Müzesi

Siene Nehri yakınında bulunan eskiden tren garı olarak kullanılan devlet müzesidir. Ünlü heykel ve resimlerin olduğu görülmesi gereken muhteşem bir müzedir.

9. Madeleine Kilisesi

Napolyo’nun ordusunun büyüklüğünü göstermek için yaptırdığı bir tapınaktır. Ardından kiliseye çevrilmiştir.

asiklarkoprüsü

10. Aşıklar Köprüsü- Pont Des Arts

Paris’e her gidenin uğradığı dileklerinin kabul olması için kilitler taktığı köprüdür. Köprü üzerindeki kilitlerden rengarenk parlayan çok renkli bir yer halini almış.

Sürekli gezme hayalleri kuran, bulduğu her fırsatta bir yerleri keşfe çıkan, gezi virüsü tüm hücrelerini kaplamış bir dünyalı...

3 Comments

  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederiz, klavuz niteliğinde, gidilecek yerlere en uygun konaklama yapılacak yer neresidir.
    Saygilarimla

  • Paris’de nerelerde yemek yenilir hakkında içeriğiniz var mıdır göremedim? Teşekkürler

  • Artık Pont Des Arts üzerinden kilitleri kaldırmışlar 🙁

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!