Oyo, 660 Milyon Dolarlık Finansman Turunda Hintli Startuplar Arasında Bir İlki Başardığını İddia Ediyor

Hindistan, Avrupa ve Güneydoğu Asya’daki ana pazarlarında indirimli otel ağı işleten Hintli girişim Oyo, borçlarını ödemek ve ürün teknolojisine yatırım yapmak için küresel kurumsal yatırımcılardan 660 milyon dolar topladı.

Hindistan’da seyahati durmasına sebep olan pandemi ile sarsılan Oyo, kurumsal yatırımcılardan TLB (Vadeli Kredi B) yolu ile sermaye toplayan ilk Hintli şirket olduğu için finanman toplama işleminin bir kilometre taşı olduğunu iddia etti.

JP Morgan, Deutsche Bank ve Mizuho Securities finansmana öncülük etti.

Oyo Finans Direktörü Abhishek Gupta yaptığı açıklamada; “Oyo’nun önde gelen küresel kurumsal yatırımcılar tarafından aşırı talep edilen ilk TLB sermaye artırımına verilen yanıttan memnunuz.

“Oyo’nun dünya genelindeki otel ve ev sahipleri ve işletmecileri için değer yaratma misyonuna duydukları güven için müteşekkiriz. Bu, geniş ölçekte OYO ürünlerinin gücünün ve başarısının, güçlü temellerimizin ve yüksek değerli potansiyelimizin bir kanıtıdır” dedi.

Oyo’nun “iyi sermayeye sahip olduğunu ve kârlılık elde etme yolunda olduğunu” da sözlerine ekledi ve “En büyük iki pazarımız, Kovid-19 pandemisinden endüstride en ufak bir toparlanma belirtisinde bile kârlılık gösterdi” dedi.

Oyo’nun en büyük iki pazarı Hindistan ve Avrupa’dır.

Oyo, yatırımcı ilgisinin o kadar güçlü olduğunu ve 1,7 kat fazla talep edilen anlaşmanın yüzde 10 artırılarak 660 milyon dolara çıktığını söyledi.

Oyo, Oyo’nun teminatlı kredisini sırasıyla istikrarlı bir görünümle B ve B3 olarak derecelendiren “Moody’s ve Fitch tarafından halka açık olarak derecelendirilen ilk Hintli girişim” olduğunu söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!