Oteller Ortak Alanlardaki Teknoloji Kullanımını Arttırıyor 0

Teknolojinin otel lobi ve ortak alanlarında nasıl kullanıldığına bir göz atalım istedik. En son yenilikler genellikle misafir odalarında gerçekleşirken, sayıları her geçen gün artan otel zincirleri teknolojiyi ortak alanlarında kullanarak otellerini daha kullanıcı dostu haline getirmeye başladı.

Örneğin misafirleri yönlendirmeye yardımcı olan mobil yol göstericiler, hatta bazı durumlarda robotlar bile yükselen bir şekilde kabul görmeye başladı.

Oda içi ve Lobi için Teknoloji

Pek çok otel akıllı telefonlar ile odaya giriş yapma imkanı sağlayacak, oda içi misafir tecrübesini yükseltecek mesaj sistemleri gibi yeni teknolojik sistemler üzerine yatırım yapmaya başlamıştı. Şimdi ise giderek yükselen sayıda otelci mülklerinin ortak alanlarını da bir üst seviyeye taşıyacak bir araç olan teknolojiye yönelmekte. Teknolojik çözümler arasında misafirlere, büyük kongre merkezlerinde yönlerini bulmalarını kolaylaştıracak işaretler, misafirlerle interaktif iletişim kurabilecek robotlar, daha ulaşılabilir güç kaynakları ve toplantı yada etkinlikler için interaktif yer bilgilendirmeleri en dikkat çekenler.

Conde Nast Traveller ve Skyscanner’ın  Yeni İşbirliği

Seyahat medyası gezginlere ilham vererek karar aşamasında büyük rol oynuyor. Yine de çeşitli analitiklere göre bu ilham kaynağı ve olası satın alma kararlarına nelerin kaynak oluşturduğunu bulabilmek zorlu bir iş. Bunları dikkate alarak Conde Nast Traveler Skyscanner işbirliği ile web sitesi üzerinden yeni bir uçuş arama servisini hizmete sokuyor. Bu girişimin Conde Nast’e uçuş rezervasyonlarından ek gelir getirmesi ve performans tabanlı reklamlarla daha rekabetçi hale getirmesi bekleniyor.

Hilton Mobil Kullanımı Pazarlama ile İkiye Katlıyor

Hilton otelleri 2016 yılında tamamen mobile geçiş yaparak, mobil odaklı bir pazarlama ve seyahatçileri mobil kullanımına teşvik eden yenilikleri ile karşımıza çıkıyor. Hilton’un yeni çözümleri arasında ulusal kanalları kullanarak müşterileri zincirin kendi direkt uygulamasını kullanarak rezervasyon yapmaya yönlendirmek, anahtarsız oda girişi ve seçimi gibi mobil özellikler ve y kuşağını hedef alan mobil kaynaklı sosyal medya içerikleri yer alıyor.

Miami Kongre & Ziyaretçi Bürosu Yeni Acenta Arıyor

Miami Kongre ve Ziyaretçi Bürosu şehrin yazlık imajını yıl boyu uluslararası ziyaret edilebilecek bir yer olarak yansıtacak yeni yeni reklam partneri arayışında. Yeni acenta, büro için medya planlaması, mobil destekli web sitesi, sosyal medya gibi çeşitli pazarlama aktivitelerinden sorumlu olacak. Büronun çeşitli web sitesi ve uygulama ihtiyacı için geliştirici bir partnere olan arayışı da bulunmakta.

Misafir Geri Bildirimlerini Analiz Etmenin Önemi

Pek çok otel sahibi TripAdvisor gibi sitelerde işletmeleri için verilen puanları çılgınlar gibi takip ettiklerini söyleyecektir. Ancak Cornell Konaklama Yönetimi Okulu’nun yakın zamanda gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre, sadece genel puana bakmanın diğer ve daha büyük misafir problemlerini maskeleyebileceği sonucunu ortaya koyuyor. Cornell’in analizlerine göre, esas sorunlara cevap verebilmenin yolu otelcilerin genel puanlamadan ziyade misafirlerin bıraktığı geri bildirimlere odaklanmaları gerektiğidir.

Seyahat Sektöründe Sosyal Medya Yöneticisi Olmak

Günlük olarak sosyal medya ile uğraşan kişiler, özellikle hava yolu veya gemi acentası gibi  seyahat sektöründe sosyal medya yöneticisi olmanın zahmetli bir iş olduğu düşüncesini destekleyecektir. Endüstrinin kıdemlilerinden birinin de söylediği üzere, bu tarz bir işlerde müşterilerin pozisyondan beklentileri ve memnun etmesi zor firmalar ile baş etmeyi öğrenmeleri gerekiyor.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.