Oteller Online Seyahat Acentelerinin Rolünü Sınırlamak İçin Veri Kullanmalı!

Küresel otel grupları, marka sadakatini artırmak, online seyahat acentelerinin (OTA) rolünü sınırlamak, paylaşım ekonomisi rekabetini engellemek ve  konuk deneyimini iyileştirmeye devam etmek için verileri kullanmalıdır.

Carlson Rezidor Hotel Group‘un genel marka şefi ve ticaret sorumlusu Eric De Neef, otel gruplarının, çevrimiçi pazardaki yeni zorlukları ve müşteri ihtiyaçlarını farkettiğine inanıyor.

De Neef’in Travolution’a söylediğine göre, otelciler verileri doğru kullanıldıkları taktirde müşterilerine çok özel bir deneyim sunabilirler.

Büyük markaların doğrudan satışları sürdürebilmesi için sadakat yaratmak çok önemli bir rol oynuyor. Carlson Rezidor’un portföyünde Radisson, Park Inn ve Park Plaza bulunuyor.

Ayrıca günümüzde bir çok verinin alakasız olması sebebiyle kullanılamıyor. Büyük verilerle ilgili sorun, veri dökümünü dönüştürememek. Dolayısıyla, verileri yapılandırmak oldukça gerekli.

Verilere ilişkin iki hikaye bulunuyor; ön uç müşteri verileri ve performansa dayalı arka uç verileri. Satış noktasından rezervasyon sistemlerine kadar bütünleşik bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirten De Need, böylece entegre bir yaklaşımda bulunulabileceğini söylüyor.

“Veriler, müşterilerin tercih ettikleri oteller ve hangi destinasyonların sevildiği verileriyle de entegre edilmelidir.”

De Neef ayrıca güvenlik anlamında paylaşım ekonomisinin her zaman otel endüstrisinin arkasında olacağına inandığını söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!