Oteliniz için Sosyal Medya Kurumsal Kültürünü Nasıl Yaratırsınız? Oteliniz için Sosyal Medya Kurumsal Kültürünü Nasıl Yaratırsınız? için yorumlar kapalı

Sosyal medya kurumsal kültürü; oteliniz ile iş görenler, müşteriler, ziyaretçiler, misafirler ve topluml arasında bağ kurmanızı sağlar. Her etkileşimin ilişkileri güçlendirmek için fırsat olduğunu merkeze koyan bu yaklaşım, markanızın bir sesi olmasını sağlar ve oteliniz için uzun vadede kaynak geliştirmesi de sağlar.

Fearless Revival Kurucusu ve Genel Müdürü David Dalka; “Otellerin etkin olarak dijital pazarlama ve sosyal medyadan faydalanmaları için müşteri odaklı bir kurumsal kültürlerinin olması gerektiğini “söylüyor.

Birçok durumda, görünen o ki oteller, iş sosyal medyaya gelince ağırlama sektörünün ana hedeflerinin neler olduğunu unutuyor. Check out sonrası müşteriler tarafından anlatılanlar onların toplam deneyimlerinin özeti niteliğinde .

Otelinizin Konuk Deneyimini Destekleyen Sağlam Bir Temeli Var mı?

Birçok otel için çalışanları örgütün yüzüdür ve onlar otel kültürü üzerinde de büyük etkiye sahiptir.
Öncelikle, çalışanlarınız için ne tür deneyimler yarattığınıza bakarak başlamak zorundasınız. Otel kültürünüz, çalışanlarınızın günlük düşünce ve davranışları tarafından temsil ediliyor.

Günümüzde misafirlerle etkileşim sanal alemde gerçekleşiyor. Yeni otel paradigmasının anlamı iletişim kültürüne sıra geldiğinde her zamanki gibi ama bu bir iş.

Mutluluğun Anahtarı Sosyal Etkileşim

Sosyal etkileşimin mutluluğun kaynağı olabileceği çok şaşırtıcı olmasa gerek.

Günümüzün tüketicileri “kırılgan” para ve zamanlarını harcarken tekrar tekrar düşünüyorlar. Müşteri deneyimlerinde algılanan değerin ağırlığı sonuçlara ve maliyete aykırı. Bu da kısaca aslında bir tüketici devrimi.

Günümüzde tüketiciler, basit bir şekilde otelin onlara söylediklerini kabul etmek yerine satın alacakları şeylerin değeri açısından kendi” güvenli” ağlarına ve topluluklarına yöneliyorlar.

Sosyal çalışmalar gösterdi ki; insanların gelişebilmesi için mutluluğa ve sosyal ilişkilere ihtiyaçları var. Bir topluluğa sahip olduğumuzda -bunun içerisine aile, arkadaşlar, iş arkadaşları ve eşi dahil edebiliriz- bir ağ oluşturmuş oluruz, bu ağlar sayesinde duygularımızı, entellektüelliğimizi fiziksel kaynaklarımızı arttırmış oluruz.
Sosyal etkileşimler bizi zamanla her bir bağlantının güçlü bir ilişkiye dönüştüğü mutluluğun yükseldiği mikro dakikalara itiyor.

Fark yaratabilmek için hem performansın hem de deneyim sosyal temasının her zaman etkili ve derin olmaması gerektiğini bilmek önemli. Yüksek kaliteli bağlantılar için bir konuşma, bir e-mail, bir dakikalık bağlantı yeterli olabilir. Bu tamamen mikro dakikalara kucak açmak ve görünenin ötesini göstermekle alakalı.

Saygı ve gerçeklik gibi değerlerin etrafında güçlü bir takım kurun. Sosyal medya kurumsal kültürü içerisinde oluşan dalga etkisi otelinizin sosyal medya ve mutluluğun bir paradigma kaymasından daha fazlası olduğunu anlamasını sağlayacak.

Sosyal medya gerçek gücünü; marka savunucuları, ürün hayranları ve mesajları yaymak, ürünleri desteklemek ve markanın büyük elçisi gibi davranmak için pazarı etkileyenlerden alıyor. Tüketicilerin bu rolleri üstlenmediğini düşünmeyin , çünkü bu aslında sizin otelinize yardımcı olur.

Müşteriler bunu yapıyorlar çünkü; bu onların da kendi ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oluyor. Marka savunucularının, hayranlarının ya da piyasayı etkileyenlerin bu tür şeyler yapmalarının bir sürü nedeni var; eğlenmek, önemsedikleri bir şey üzerinde etkili olmak, içeriden bilgiye erişmek ve daha fazlası. Sizin işiniz onların enerjisini desteklemek ya da en azından yollarından çekilmek.

Bir markaya sadık olan tüketiciler tutarlılık talep ederler. Onlar çok aktif olmayabilir, hatta bu bazen kasıtlıdır; ama onların marka ile bağı, hizmete olan sadakati ve savunuculukları devam edecektir. Tabii Eğer oteliniz tutarlıysa ve marka varlığı devam ediyorsa.

Mutluluk ve sosyal medya kurumsal kültürü tutarlılığı destekler. Otel websitesinde sadece “ insanlarımız en muhteşem varlıklarımızdır” diyemezsiniz. Misafirler yaşadıkları eşsiz deneyimleri arkadaşlarıyla paylaştıklarında doru şeyler yapmanın getirdiği asıl dalgalanma etkisini göreceksiniz.

İşte bu an nihayetinde sizin yeni ve yeniden gelen müşteriler üzerinde etki uyandırabileceğiniz bir andır. Nasıl başlayacağınıza ve yeni bir sayfa açacağınıza dair bilgileri aşağıda bulabilirsiniz, sürpriz ve zevk hayalleri gerçek kılar.

Kapak Görseli: Aremorch 

Önceki MakaleSonraki Makale
tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe