Oteliniz için Doğru Beklenti Oluşturmanızı Sağlayacak 6 Öneri 0

Oteliniz hakkında sunduğunuz mesajları kontrol etmenin zor olabildiği bir zamanda, potansiyel müşterileriniz için doğru beklentileri oluşturduğunuzdan emin olmak her zamankinden çok daha önemli. Otel işletmecileri rekabetçi bir piyasada çok yüksek sözler vermeden pazardaki gezginlere hitap etme konusunda iyi bir denge kurmalı.

Sojern‘in yeni yayınladığı e-kitap, “Otel Yöneticisinin Dijital Çağda Müşteri Beklentilerini Yönlendirme Rehberi“, durmadan değişen müşteri beklentilerine yönelik derin bir araştırma sunuyor. İşte oteliniz hakkındaki beklentileri yönetmeniz için 6 öneri:

1.Kendinizi tanıyın

Otelinizin ne olduğunu ve olmadığını iyi bilin. Eğer oteliniz banka ve finans kuruluşlarının yoğun bulunduğu bir bölgedeyse, muhtemelen müşterilerinizin herşeyden uzaklaşıp inzivaya çekileceği bir yer değildir. İşte bu yüzden verdiğiniz mesajın otelinizi ve sunduğu hizmetleri yansıttığından emin olun.

2. Müşterinizi tanıyın

Oteliniz için çekmeye çalıştığınız ve muhtemel müşterilerinizi tanımak beklentileri yönetmenize ve bunları karşılamanıza yardımcı olacaktır. European Hostel‘den Hans Brinker kendi müşteri profillerinin iyi bir bölgede uygun ücretli bir oda arayan genç ve tutumlu gezginler olduğunu söylüyor: “Havuz, spor salonu, buzdan heykeller, ünlü şefler, bedava terlikler, çiçek düzenlemeleri, araba hizmeti… Bunlar bizim ihtiyaç duymadığımız hizmetlerin listesi.”

3. Büyük sözler vermeyin

Hoş görünen ama sunduğunuz hizmetleri tam olarak yansıtmayan sözler vermekten kaçının. Örneğin, ‘en yüksek seviyede lüks’, müşterilerinizde bir spa yada insanı şımartacak bir restoran beklentisi yaratabilir. Eğer bunlara sahip değilseniz, misafirlerinizin beklentileriyle başa çıkmakta zorlanacaksınız demektir.

4. En iyi özelliklerinizi vurgulayın

Örneğin, eğer oteliniz manzaralı bir bisiklet turu gibi kimi aktiviteler için ideal bir bölgedeyse, kiralayabileceğiniz birkaç bisiklet edinin veya çevrede bisiklet kiralanan yerleri misafirlerinize önerin. Veya eğer önemli bir park yada ilgi alanına yakınsanız, yürüme mesafelerini belirterek bu özelliğinizi vurgulayın.

5. Size özel hizmetlerinizi övün

Otelinizi eşsiz hale getiren eğlenceli özellikleriniz ve sunduğunuz deneyimler hakkında bir hikaye oluşturun. Tipik olmayan tekliflerinizi belirtmek, müşteri beklentilerini yönetmek ve misafirlerinizi otelde kalmak hakkında heyecanlandırmak için harika bir yol.

6. Odaklanın

Beklentilerin üzerine çıktığınız ve misafirlere anlamlı gelen hizmetlerinizi, verdiğiniz mesajın ve reklamlarınızın odak noktası haline getirin. Eğer herkese istedikleri herşeyi sunmaya kalkarsanız, çok büyük bir ihtimalle bir noktada yetersiz olacaksınız. Kısacası eğer mükemmel bir kahvaltı sunuyorsanız, herkesin bunu bildiğinden emin olun.

Bazı küçük düzenlemelerle oteliniz için doğru beklentileri oluşturabilirsiniz. Konu hakkında daha fazla bilgi ve öneri için Sojern üzerinden ilgili e-kitaba ulaşabilirsiniz.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe