Otel Siteleri için Arama Motoru Optimizasyonu Önerileri

Online deneyimlerin %93’ü arama motoru ile başlıyor. Örneğin kendinizi düşünün. Aklınıza bir soru takıldığında ansiklopedi açıp mı okuyorsunuz, televizyonda ilgili belgesel mi kovalıyorsunuz yoksa bir arama motoruna -mesela- Google’a mı yazıyorsunuz? Eğer sonuncusunu tercih ediyorsanız %93’lük dilimdesiniz demektir.

Fakat bilgiye bu kadar hızlı ulaşmanın elbette dezavantajı da yok değil. Özellikle bilgiyi alan değil veren tarafta iseniz dikkat aralığını kesinlikle önemsemeniz gerekir. Peki seyahat sektöründe iseniz web sitenizin bu arama motorlarında üstte çıkması ve orada kalması için neler yapabilirsiniz?

  • İçerik güncelleme: Sık sık içeriği güncellemek, bu siteyi aktif olarak kullanıyorsunuz anlamına gelir ve arama motorlarında sıranızı yükseltir.
  • Empati: Kendinizi potansiyel bir müşteri gibi düşünün ve siteyi o şekilde gezin. Ne tarz cümleler okumak, ne türde fotoğraflar görmek isterdiniz?
  • Öneriler: Sitenizi yalnızca oda rezervasyonu ile sınırlı tutmanız arama motorlarında size fayda sağlamayacaktır. Rezervasyonun haricinde, şehirde bulunan birkaç restoran önerisinde bulunabilirsiniz.
  • Köprü: Önerdiğiniz restoranın linkini sitenize gömerseniz hem müşterilerinize yardımcı olmuş olur hem de arama motorunda yerinizi bir tık daha sağlamlaştırmış olursunuz.

Bunların dışında yapabileceğiniz birkaç şey daha var. Onlardan biri bu siteye girip, kendi sitenizin nerede olduğunu öğrenebilir ve sitenizi geliştirmek için ipucu edinebilirsiniz.

Fakat yine de herkesin vereceği en büyük tavsiye ‘sabırlı olmak’ olacaktır. Arama motorlarında yerinizi yükseltmek ve sağlamlaştırmak için kesinlikle beklemek gerekiyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!