OTA Insight, Gelir Yönetimi için Yeni Bir Parite Aracı Başlattı 0

Parity Insight, OTA Insight tarafından sunulan, otel işletmelerinin gelirlerini kaybettiği ve marka fiyatlandırmaları ile çevrimiçi seyahat acenteleri ve diğer üçüncü taraf kanalların sunduğu tutarsızlıkları belirleyen bir gösterge tablosudur.

OTA Insight‘ın Kurucu Ortağı ve Baş Ticari Sorumlusu Gino Engels; “İşlerinde kayıplar yaşanan çevrimiçi seyahat acentaları, kayıpların ne kadar büyük olduğunu ve ne kadar kaybettiklerini görebilirler” dedi.

Araç, gelir yöneticilerinin performanslarının gelişimini izlemek, gelecekteki parite sorunlarını 12 aya kadar takip etmek ve Çevrimiçi seyahat acentaları ve metaarama sitelerinde görünen oranlarla ilgili gerçek zamanlı güncellemeleri izlemek için geçmiş verileri görüntülemelerine izin veriyor.

Şirket, Houston’da gerçekleşecek olan HITEC, Ağırlama Endüstrisi Teknoloji Fuarı ve Konferansı’nda yeni aracını tanıttı.

Araçla birlikte, OTA Insight, Kuzey Amerika için ilk Otel Fiyat Parite Raporu’nu da yayınladı ve rapor, 97 milyondan mağazadan marka siteler ve çevrimiçi seyahat acentaları ve arama motoru tarafından sunulan 25 milyondan fazla otele varış tarihlerine dair bir araştımaya dayanıyor.

Engels, “Son birkaç yılda zincirlerin“ doğrudan rezervasyon ”kampanyaları hakkında çok fazla haber geldi ve OTA’lardan nasıl pay alacağımız konusunda çok fazla konuştuk,” diyor.

“Birleşik Devletler’de durumun ne olduğunu görmek istedik”

Sonuçlar, bağımsız veya yerel zincirler için, 2018’in ilk çeyreğinde, OTA’ların sunduğu oranların % 48’inin doğrudan rezervasyon oranlarından daha rekabetçi olduğunu göstermektedir. Bu, OTA’ların zamanın yalnızca% 24’ünü daha iyi oranlar sundukları büyük zincir oteller için olduğundan daha sık.

Özellikle, bağımsız ve yerel zincirler için, OTA fiyatları, beş kayıp vakasının neredeyse birindeki marka oranlarından% 25 daha düşüktü.

Raporda ayrıca hangi kanalların parite sorunları için ana suçlular olduğu analiz edildi. Her iki kategori için – bağımsız ve yerel zincirler ve büyük zincir oteller – daha küçük OTA’lar parite kaybının ana kaynağıydı. SnapTravel, her iki kategorinin de listesini, her iki listenin altında Booking.com, Priceline ve Expedia ile doldurdu.

Engels; “Daha küçük OTA’lar toptancılardan envanter alıyor. Genellikle paketlenmiş veya indirimli olarak satılması gereken oranlar sunuyorlar. Engels, “TripAdvisor ya da Trivago’da yeniden açık olarak satılıyor.

Yerel ve bağımsızlar, toptan satış ortaklarıyla birlikte, bu oranların çevrimiçi olarak yeniden satış yapacak olan diğer OTA’lara bu ağır indirimlerle satılamayacağı konusunda açık kontratlara sahip olduklarından emin olmalıdır” dedi.

Engels, son yıllarda fiyat karşılaştırma web sitelerinin yükselişinin bu küçük OTA’lar için iş yarattığını söyledi.

Kendisi; “Meta’nın yükselişi bu paritenin çok daha büyük bir sorun haline gelmesine neden oldu, çünkü şu anda bu yerel ve küçük OTA’lar dünyanın dört bir yanındaki gezginler tarafından görülen bir platforma sahipler ve bu nedenle ilk olarak en düşük fiyatı koymak zorunda kalıyorlar. Gezgin için daha düşük fiyatların otel için kaybedilen gelire doğrudan etkisi var” dedi.

OTA Insight, küresel resme bakarak Avrupa, Latin Amerika ve Asya-Pasifik için özel raporlar da dahil olmak üzere gelecekteki Otel Parite Raporlarını üretmeyi planlıyor.

Engels; “Otellere yeni bir platform sunan Airbnb gibi yeni dağıtım fırsatlarının girişi, Google’da neler olacak, peki ya potansiyel olarak Amazon pazara girerse? Yani, ufukta daha fazla karmaşıklık var” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.