Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

Ola, Hindistan’ın Kırsal Bölgelerine Açılmak için Google ile Birlikte Yeni Bir Yöntem Buldu

Hindistan’ın en büyük taksi uygulaması Ola, Hindistan’daki milyonlarca kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olacak bir Progressive Web Uygulaması'nı (PWA) hayata geçirmek üzere Google ile ortaklık kuruyor.

Bu ortaklık, Google’ın San Francisco’da düzenlediği I/O Geliştiriciler Konferansı’nda duyuruldu.

Aşamalı web uygulamaları ile daha az veri ve daha az güçlü sinyaller kullanılarak yerel bir uygulama deneyimi sunmak amaçlanıyor. Ola için ise bu Hindistan’daki ikincil şehirlere ve kırsal alanlara daha kolay erişebilmek ve etkili bir şekilde yüzlerce yeni pazara açılabilmek anlamına geliyor.

PWA, sürücüler için işe yarayacağı gibi müşteriler için de işe yarayacak.

Ola; “Hindistan’da akıllı telefon kullanımı giderek artarken, insanlar düşük teknolojik cihazlar ve sınırlı internet bağlantısı kullanıyor. PWA ise ilk indirildiğinde yalnızca 50 KB ve sonraki indirmelerde ise 10 KB tüketiyor. Ayrıca 2G bağlantısıyla da hızlı çalışıyor, Ola Money ve diğer Ola hizmetleriyle de bağlantı kuruyor” açıklamasında bulundu.

Ola’nın iddiası, bu uygulamanın Asya Pasifik’te paylaşım hizmetinde bir ilk olduğu yönünde.

Google, Chrome Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Rahul Roy-chowdhury yaptığı bir açıklamada; “ PWA yolculuğumuz bundan birkaç yıl önce başladı ve bu teknolojinin özellikle de mobil cihazların öncelikli kullanılığı Hindistan gibi ülkelerde gördüğü ilgiden memnuniyet duyuyoruz” dedi.

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.