Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Yazdır

Yayınlanan:

New York City Türkiye’yi İkiye Katladı

New York 2012 yılını toplam 52 milyon ziyaretçi sayısına ulaşırken oteller geceleme sayısında kırılan yeni rekorla müthiş gelir elde etti. Ziyaretçilerin kente bıraktıkları gelir ise Türkiye’nin toplam turizm gelirini neredeyse ikiye katladı.

New York City, 2012 yılında 52 milyon ziyaretçi sayısına ulaştı. Bu ziyaretçilerin 41 milyonunu ABD’den kenti ziyaret edenler oluştururken 11 milyon yabancı “Büyük elma” olarak da tanınan şehri ziyaret etti.

New York City’yi ziyaret edenlerin kentin ekonomisine sağladıkları katma değer 55.3 milyar dolar olurken gerçekleştirdikleri doğrudan harcama 36.9 milyar dolar seviyesinde oldu.

New York City’deki otellerde 29 milyon geceleme yapılırken otel vergilerinden elde edilen gelir 504 milyon dolar oldu. Belediye Başkanı Michael Bloomberg, ulaşılan ziyaretçi sayısı ve elde edilen gelirden memnun olduklarını belirtti. Bloomberg, 2015 yılında toplam 55 milyon ziyaretçi sayısını yakalamayı ve turizmden elde edilen dolaylı dolaysız gelirlerin de 70 milyar dolara ulaşmasını beklediklerini söyledi.

 

Turizmdebusabah.com

             

Paylaş, , Google Plus, Pinterest,

Gokhan ERDOGAN tarafından yazılmıştır

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

2286 posts

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir