Net Effect Yeni AB Regülasyonuna Uyum için Turizm Firmalarına Rehberlik Sağlıyor 0

Seyahat pazarlama teknolojileri uzmanı Net Effect, bağımsız küçük firmalara AB’nin yeni Genel Veri Koruma Regülasyonuna uyum sağlamalarına yardımcı olmak için online bir araç kiti hazırladı.

Şirketin oluşturduğu araçlar AB’nin yeni veri yönetmeliğine uymak için yeterli zamanı ve kaynağı bulunmayan şirketler için özel olarak hazırlandı.

AB’nin yeni düzenlemeleri 2 yıllık geçiş sürecinin ardından 25 Mayıs 2018’de yürürlüğe girecek. Yeni mevzuat şirketlerin tüketici verilerini korumaları ve kullanmaları konusunda büyük sorumluluklar yüklediği gibi aksi durumlarda önemli cezalar öngörüyor.

Net Effect yeni düzenlemelerin seyahat sektöründe önemli bir etkisi olduğunu ve uyum sağlamak için oldukça yoğun çalıştıklarını ifade etti.

Net Effect adına açıklama yapan Steve Rushton şöyle konuştu: “Müşterilerimiz genellikle maksimum 250 çalışanı olan küçük ve bağımsız firmalar olsa da, kişisel bilgilerin paylaşılması seyahat sektöründeki her işlemde yer aldığı için yeni düzenlemeler yalnızca pazarlamayı etkilemekle kalmıyor. AB yeni mevzuatının getirdiği en büyük değişim şu ki, artık bir işletme sahibi olarak kendi sürecinizin müşteri verilerini güvenle koruduğunu düşünmekle yetinemezsiniz.”

Yeni mevzuat gereği, bu işlemi kendi işletme süreçlerinizde nasıl yürüttüğünüzü belgelemeniz gerek. Seyahat firmaları içinse bu finansal kaynak ve insan kaynağı gerektirdiği gibi kotalar ve rezervasyonları da içerecektir.

İşte Net Effect’e göre hazırladıkları bu araç kiti küçük işletmelerin aşağıda belirtilen olmazsa olmaz değişiklikleri yapmalarında kolaylık sağlayacak.

-Değerlendirme ve belgelemeleri tamamlama sürecini sektöre özel örnekler ve şablonlarla hızlandırmak

-Her konu için ekstra metin sunan bağlantılar aracılığıyla araştırma konusunda zaman kazandırmak

-Şablon şeklinde dökümanlar sunmak

-Referans ve çalışan eğitimi için denetim dosyası sunmak.

Rushton konuşmasına şu şekilde devam etti: “Ne derece yararlı olacağını tam olarak bilmedikleri bir konuda gereksiz evrak işi yaptıklarını düşünen firmaların yaşadığı hayal kırıklığını anlayabiliyoruz. Hatta bazı şirketlerin yönetmeliğe uyum için henüz çalışmaya başlamadığını ve bir kısmının bunun ne demek olduğunu dahi bilmediğini biliyoruz. Mevzuatın yürürlüğe gireceği 25 Mayıs tarihi yaklaşırken bu konuda daha basit ve özel bir yardımın firmaların yaşadığı paniği engellemek için gerekli olduğunu hissettik. Bu yüzden tüm süreci izleyen kullanışlı, kolayca takip edilebilen ve zaman tasarrufu sağlayan bir araç kiti oluşturup olabildiğince çok şirketi bu sürece hızla adapte etmek istedik.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.