Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Seyahat sektörüne de giren sanal gerçeklik bugüne kadar hep “eğlence” ve değişik bir şey “tecrübe” etme yöntemi olarak gösterildi. Fakat bir şirket bu teknolojiyi gezginlerin gezilerini rezervasyon edebileceği şekilde kullandı.

Navitaire, Amadeus’un sahip olduğu, adlı şirket müşterilerine sanal gerçeklik deneyimi yaşatırken rezervasyonlarını tamamlamalarını sağlıyor. Kişiler, VR setini taktıktan sonra dünya üzerinde farklı destinasyonları seçip keşfedebiliyor. Elektronik olarak bağlı olan eldivenleri giyiyor ve bu sayede gideceği yerleri tutabiliyor. Eğer bir destinasyon hakkında daha fazla bilgi almak istiyorlarsa gidip daha ayrıntılı keşfedebiliyorlar.

Kişi destinasyonu seçtikten sonra farklı havayolu şirketleri sunuluyor. Farklı kıyaslamaları görüp istediğini seçebiliyor. Sonrasında ulaşım kolaylığı açısından araç da kiralayabiliyorlar. Bütün seçimler yapıldıktan sonra gerçek kredi kartına bağlanmış sanal kredi kartı üzerinden bütün seçimlerin ücretini ödeyebiliyorlar.

Proje hala geliştirme aşamasında. Patent neredeyse alınmış olmasına rağmen bu hayalin çok kısa süre içinde gerçekleşeceğini de beklememek gerek.Amadeus, yeni özellikler eklemeye devam edeceğini bildirdi. Facebook ile eşleşip seyahat eden arkadaşları göstermek gibi.

Kullanıcı deneyimi geliştiricisi Justin Wilde, dünyayı üç boyutlu yaşarken bu deneyimin de üç boyuta yansıtılmasının ne kadar gerekli olduğunu belirtti.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz