Mutlaka Gitmeliyim Diyeceğiniz 5 Rüya Otel

Otel sizin için yalnızca seyahatteyken uyuyacağınız yer anlamına gelmiyorsa, ölmeden önce deneyimlemek isteyeceğiniz ve mutlaka görmeliyim diyeceğiniz otelleri seçtik. Biz çok beğendik ya siz?

1- Dedon Island Resort – Filipinler

Dedon Island Resort

Dünyanın bir ucunda, küçük balıkçı köyleri, beyaz kumlu plajları ve lüks hizmeti nerede bulurum diyorsanız; biz sizin için bulduk bile: Dedon İsland Resort. Hızla akıp giden zamanı durdurup, bir süreliğine nefes almak için buraya gelmelisiniz! Bir yanda Ratan koltuklar, tasarım mobilyalar ve organik yemeklerle ayaklarınız yerden kesilmişken en büyük ödülü sona saklıyoruz: Ağaca asılan, şık sallanan yataklarda uyumanın keyfini yaşayın!

2- Astarte Suites Hotel, Santorini-Yunanistan

Astarte Suites Hotel

Santorini, Yunan Adaları arasında romantizmi ve manzarasıyla zaten büyük ilgi görüyor. Volkanik kayalıklar üzerine kurulan Astarte Suites Hotel, yalnızca 9 odasıyla hizmet veriyor. Bu oteli, diğer Santorini otellerinden ayıran özelliği ise jakuzili her odasının deniz manzaralı olması. Antik Akdeniz kültürünü yansıtan mimarisi size yalnızca cenneti ve huzuru çağrıştırıyor.

3- Hotel Ubud Hanging Gardens, Bali- Endonezya

Hotel Ubud Hanging Gardens

Balayı tatillerinin ve romantik kaçamakların ilk akla gelen destinasyonu Bali’nin egzotik atmosferini tam anlamıyla yaşamak isteyenler için adres belli: Hotel Ubud Hanging Gardens. Ayung Nehri geçidi üzerine kurulan otel, Bali’nin büyüleyici doğasının ortasında manzarayı izlerken gözleriniz yeşilin her tonuyla kamaşıyor. Doğal bambu köprüsü, Batur yanardağı manzarası ve pirinç tarlalarının ortasında yer alan Spa alanı belki de gerçek cennettir!

4- Rayavadee Krabi, Krabi – Tayland

 Rayavadee Krabi

Krabi plajının göz alıcı manzarasına karşı kurulan Rayavadee, şehir karmaşasından, hiç bitmeyecek sandığımız gökdelenlerden uzakta doğayla iç içe yaşayan bir otel. Yarımadanın gür yeşillikleri arasında yükselen kayalıkların eteğinde, başka bir gezegene gelmiş hissini yaşamanız kaçınılmaz! Bu egzotik ortama gelmişken, geleneksel Thai masajlarının ve tedavilerinin keyfini sürün.

5- Conrad Maldives, Rangali Adası – Maldivler

Conrad Maldives
İki ayrı ada üzerine kurulan ve birbirine köprüyle bağlanan otelin tamamı camla kaplı sualtı odaları hayatta ancak bir kez yaşanacak bir deneyim sunuyor. Hint Okyanusu’nun sualtı canlıları tavanınızın üzerinde dolaşırken rahatsız olabilirim diyorsanız, deniz üzerine kurulan bungalovlarda da vahayı andıran egzotik ortamın tadını çıkarabilirsiniz.

Kaynak: Jabiroo

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!