Miami’de Mutlaka Görülmesi Gereken 8 Yer

Akıllara deniz-kum-plaj üçlüsünden, Sibel Can’ın evine, Will Smith’ten 50 Cent kliplerine birçok saçmalık getiren dev bir “Benetton Kataloğu” tadındaki ırklar karması Miami’de, turist olarak yerine getirmeniz gereken görevlerinizi sıralıyoruz.

South Beach’in bikinili, mayolu ortamları

1-south-beach
Burası o filmlerde izlediğimiz yer. Bikininizle, mayonuzla ortalıkta dolanıp içkinizi içebileceğiniz, yüzebileceğiniz, güneşlenebileceğiniz bölge. Özellikle kum plaj tercih ediyorsanız buranın kölesi olacaksınız. Kumsalda yatarken arada bir kafanızı kaldırarak, tepenizden geçen helikopterlere asılmış etkinlik haberlerini takip edebilirsiniz. Birçok club, etkinliklerini duyurmak için böyle bir teknik kullanıyor. Helikopterlerle ilgili bir diğer ilginç detay da, civarda köpekbalığı olup olmadığını kontrol ediyor olmaları. Kısaca siz arada bir havaya baksanız iyi edersiniz.

Scarface’ten tanıdığımız Ocean Drive

2-ocean-drive
Kartpostallardan, Scarface, Dexter ve bilumum filmden tanıdığınız cadde burası. Tüm yol boyunca renkli, Art Deco stili otel ve restorantlar görebileceğiniz tropik bir havası olan bölge.

Downtown Miami ya da diğer bir deyişle şehir merkezi

3-downtown-miami
Şehrin gelişen, gökdelenlerle dolu bölgesi. Uzaktan görünce “heh, işte şurası Downtown Miami olsa gerek” diyebileceğiniz şehir merkezi. Konaklamak için mantıklı bir nokta olmasa da, oraya kadar gitmişken bir akşamınızı burada değerlendirebilirsiniz.

Turist gibi turistler için: Bayside

4-bayside
Burası Downtown Miami’de bulunan, hem bir şeyler yiyip içebileceğiniz, hem alışveriş yapabileceğiniz bir bölge. Bünyesinde muhteşem karides ve yengeçler yiyebileceğiniz Forrest Gump’ın çekildiği Bubba Gump, patenli seksi garsonların hizmet verdiği Hooters, Hard Rock Cafe ve hatta nargile içebileceğiniz bir mekan bile mevcut. Sakin bir akşam geçirebilir, isterseniz bir turist görevi olarak tekne turlarına katılabilirsiniz.

Bacağında puro saran seksi kadınların yer almadığı Küba Mahallesi

5-kuba-mahallesi
Adıyla insanı kendine çeken, sokaklarda “bacağında puro saran seksi kadınlar” olacak beklentisiyle gidebileceğiniz bu bölgeyi görünce, ortalıkta seksi kadın yerine farelerin ve evsizlerin dolaştığını görebilirsiniz. Hatta İspanyolca küfürlere bile maruz kalabilirsiniz. Evet evler, ortam, sokaklardan gelen Latin müziği sesleri, bu bahsettiğimin dışında kalan insanlar size küçük bir Küba deneyimi yaşatıyor, birkaç güzel mekan da bulabilmeniz mümkün, ancak yine de güvenli bir bölge olduğu söylenemez.

Timsahta bir dünya markası: Everglades National Park

6-everglades-national-park
Burası, küçük adacıklarla dolu, “timsah turu” yapabileceğiniz, oldukça enteresan bir bölge. Sadece timsah değil çeşit çeşit yılan, vahşi kuşlar ve eğer fobiniz varsa kendinizi kesmenize neden olabilecek böcek türleri de görebiliyorsunuz. Tur fiyatları 60 Euro civarı.

Miami’ye alışveriş için gelenlerin adresi Sawgrass Mills

7-sawgrass-mills
Miami’den yaklaşık yarım saat uzaklıktaki bu outlet, içinde yüzlerce marka barındırıyor ve Amerika’da bulunan en büyük outletlerden biri. İçinde aklınıza gelebilecek ve henüz duymadığınız için aklınıza gelemeyecek her türlü marka mevcut.

Ünlü evi gezmek isteyenlere Boat Tour of Biscayne Bay & Millionaire’s Row

8-boatdrive
Bu gidilecek bir yerden çok, gerçekleştirebileceğiniz bir tur. Bu bot turu ile küçük adaları gezme fırsatınız oluyor ancak birçok insan için ilgi çekici olan yanı, ünlülerin evlerini dolaştırıyor olması. Charlie Sheenler, Julio Iglesiaslar efendime söyleyeyim, Shaquille O’Neallar , bunların hepsinin evini görebilmeniz mümkün. Fiyatı 20 dolar civarı bir şey.

Kaynak: Listelist

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!