Matruşka Bebek Var da, Matruşka Kasaba Olamaz mı? 0

Bourton on the water, İngiltere’nin Gloucestershire bölgesinde bulunan oldukça ilginç bir kasaba. Kasabanın merkezinden geçen Windrush Nehri sebebiyle Cotswolds’un Venedik’i olarak da bilinen bu güzel yerleşim yeri, ziyaretçilerine unutulmaz anılar bağışlıyor.

Görsel: @Angloberry
Görsel: @Angloberry

Kasabanın en dikkat çekici özelliği, yerli zanaatkarların yaklaşık 5 yılda yaptıkları ve “Model Kasaba” olarak da bilinen 1/9 oranındaki maketi. Maket resmi olarak VI. George ve Kraliçe Elizabeth’in 1937 yılındaki taç giyme töreninde açılmış.

Model Kasaba oldukça güzel detaylandırılmış bir minyatür ve bazı enteresan özellikleri de var. Model Kasaba’nın içerisinde bu modellerin birer küçük örnekleri de bulunuyor. Yani, modelin modelinin modeli.

Aşağıdaki fotoğraflara baktığınızda ustaca işlenmiş bu sanatı inceleyebilirsiniz. Dikkatli bir şekilde budanmış minyatür bonzai ağaçları ile meşhur olan Model Kasaba’ya Google Street View üzerinden göz atmanız da mümkün.

Model-Kasaba-2

Model-Kasaba-3

Model-Kasaba-4

Model-Kasaba-6

Kaynak: Gaia Dergi

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe