Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Turizm Bakanı, Maldiv Hükümetinin ada ülkesinin erken Covid-19 aşılama programı nedeniyle 2021 yılında turizm varış tahminlerini 1 milyondan 1.5 milyon çıkararak revize ettiğini söyledi. Turizm Bakanı Abdulla Mausoom Parlamento’da yaptığı konuşmada, aşılama programının turizm sektörünün ilerlemesine yardımcı olabileceğini söyledi.

Mausoom, Addu adasındaki iki yeni tatil beldesi ve Gan Uluslararası Havaalanı’na charter uçuşlarının başlaması da dahil olmak üzere ülkenin kuzey ve güneyindeki turistik tesislerin geliştirilmesi için çaba gösterildiğini söyledi. Maldivler, toplam 43.000 yatak kapasitesini temsil eden 614 turistik tesisin sağlık protokolleri kapsamında faaliyetlerine devam etmesine izin verdi.

Turizm sektörü, ada ülkesinin ana gelir kaynaklarından biridir. Aynı zamanda ülkenin en büyük döviz getirisini sağlayan ve GSYİH’ye en büyük katkısı olan tek sektör.

Maldivler, Covid-19 salgınının ardından birkaç ay sınırlarını kapadı daha sonra ise 15 Temmuz 2020’de sınırlarını yabancı turistlere yeniden açtı. Şu anda, Maldiv vatandaşları dışındaki tüm varışlarda, kalkıştan önceki 96 saat içinde gerçekleştirilen ve sonucu negatif olan Covid-19 testi sunulması gerekmektedir.

Geçen yılın sonlarında İngiltere’de yeni bir koronavirüs varyantının keşfedilmesinden bu yana, İngiltere’den gelen tüm gezginler, transit olanlar da dahil olmak üzere, 10 günlük bir karantinaya girmek zorunda. Ancak bu diğer turistler için geçerli değildir.

Maldivler şu ana kadar toplam 17.201 koronavirüs vakası ve 56 ölüm bildirdi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz