Hindistan’da Yurt İçi Seyahat,  2021’de Otellerin Toparlanmasına Yardımcı Olmaya Devam Ediyor

Konaklama sektörünü izleyen JLL Hotel Momentum Hindistan (HMI) dördüncü çeyrek 2020 raporuna göre, Hindistan’ın konaklama endüstrisi Ocak-Aralık (2020) arasında Oda Başına Gelir için (RevPAR)% 2019’un aynı dönemi ile karşılaştırıldığında 54,9 düşüş yaşadı. Yurt içi seyahatin canlanmasıyla birlikte toparlanma göstergelerinin ortaya çıkması sektörün imdadına yetişti.

Sektördeki toparlanma, öncelikle hafta sonları, festival sezonu, düğünler ve yeme &içme talebine ilişkin olarak (kovid-19 dolayısıyla yapılamayan seyahatlere ilişkin rövanş seyahatleri) tarafından yönlendirildi. 2020’nin 4. çeyreğinde toplam giriş 4.326 olmak üzere 45 otel doldu ve geçen yılın aynı dönemine göre% 43,6 düşüş kaydedildi. Uluslararası operatörler, envanter hacminde 57:43 oranla yurtiçi operatörler üzerinden girişlere hakim oldu.

Goa, 2020’nin 4. çeyreğinde RevPAR’da% 33,3’lük bir düşüşe rağmen, mutlak anlamda RevPAR lideri olarak büyüdü. Uluslararası seyahat kısıtlamalarının ortasında yurt içi eğlence amaçlı seyahat talebi, Goa’yı mutlak anlamda en hızlı iyileşen pazar haline getirdi. Bengaluru, bir önceki yılın aynı dönemine göre 2020’nin 4. çeyreğinde RevPAR’da% 77’lik en keskin düşüşü gördü. Bununla birlikte, şehir 2020’nin son çeyrek performansında aylık bazda bir artışa tanık oldu.

JLL Güney Asya oteller ve konaklama grubu genel müdürü Jaideep Dang, “Yeni yılda yurt içi iş seyahatlerinin toparlandığına dair işaretler görüyoruz. Şirketlerin seyahat ambargosunu kademeli olarak kaldırmasıyla birlikte, iş otellerindeki dolulukların Mart / Nisan 2021’den itibaren artmasını bekliyoruz. Dahası, yurt içi eğlence amaçlı seyahatler ülke genelinde konaklamaları artırmaya devam edecek. Yiyecek ve içecek talebi, dışarıda yemek temkinli de olsa artacağından büyümeye devam edecek. Ayrıca, ciddi yatırımcıların performans döngüsündeki artışa bağlı olarak kaliteli varlıkları değerlendirmesiyle yatırım faaliyetinin yeniden başlamasını bekliyoruz” dedi.

Maharashtra Hükümeti, elektrik ücretlerinde ve emlak vergilerinde indirim gibi çeşitli faydalar yoluyla sektörü canlandırmaya yardımcı olmak için otelcilik sektörünü bir endüstri olarak kabul etti. Ayrıca hükümet, yeni bir otel veya restoran açmak için gereken izin sayısını 70’ten 10’a düşürdü. Hükümet tarafından açıklanan Atmanirbhar Bharat 3.0 önlemleri, Kamath Kurulu tarafından belirlenen 26 stresli sektörü desteklemek için ECLGS 2.0 Garantili Kredinin başlatılmasını da içeriyordu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!