Lufthansa’dan Hızlı İkram: Delights to Go 0

Almanya’nın bayrak taşıyıcı firması Lufthansa özellikle son dönemde yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiriyor. SAP firması ile Aviation Blockchain Challenge yarışması düzenleyen, uçak içi VR teknolojisini tanıtan, yuvarlak gözleri ve keyifli bir sesi olan 120 santimetre uzunluğundaki robot “Josie Biber“ ile yolculara yardım sunan firma şimdi de Lufthansa Lounge’larını kullanan ancak uçuş saatlerinden ötürü oturup istirahat etmeye vakti olmayan yolcuların seyahatlerini kolaylaştırmak amacı ile ‘Delights to Go’ hizmetini başlatıyor.

Alman havacılık dergisi Flug Revue ( buradan erişebilirsiniz) ‘da Lufthansa CEO’su Carsten Spohr‘un ilan ettiği projeye göre önümüzdeki altı ay süresince Münih Havalimanı’nda test edilmeye başlayan yeni ikram hizmeti Delights to Go ile lounge erişimine sahip yolcular, özel olarak tasarlanmış bir self servis alanında ücretsiz olarak sunulan kaliteli atıştırmalıkların ve içeceklerin tadını çıkarabiliyor.

Yolcular, modern ve kullanımı kolay interaktif bir ekranda listelenen Klasik, Hafif ve Yerel olmak üzere üç farklı kategoride sunulan yemek kutularından tercihini yapabiliyor. Delight Boxes‘ olarak adlandırılan kutuda Bir parça meyve, bir tane mısır gevreği, bir dilim kek, bir şişe su ve bir ferahlatıcı havlu bulunmakta.

Misafirler ayrıca ekranların yakınına yerleştirilmiş içecek makinalarından içeceklerini alabiliyor. Seçim işlemini tamamlayan misafirler, ergonomik olarak monitörün altına yerleştirilmiş çıkış bölümünden yemek kutusunu alarak uçak kapısına ilerleyebiliyorlar.

Yolcu talepleri ve geri bildirimleri doğrultusunda zamanı kısıtlı olan yolcuların daha pratik ve hızlı bir ikram çözümüne ihtiyaç duyduğunu gözlemleyen Lufthansa, Delights to Go’ hizmeti ile misafirlerinin daha rahat ve keyifli seyahat etmesini amaçlıyor.
Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.