Lufthansa, Yapay Zeka Odaklı Reklamcılık için IBM Watson ile Ortak Oluyor 0

Lufthansa’nın “SayYesToTheWorld” marka kampanyasının bir parçası olan girişim, tüketicilerin havayoluna soru sormalarını ve Avrupa genelinde 15 farklı noktadan daha fazla bilgi edinmelerini sağlayan etkileşimli reklamlar sunuyor.

Kullanıcılar, farklı şehirleri keşfetmelerine yardımcı olmak için yerel ipuçları, görüntüler ve videolar ile bir destinasyon rehberine ve uçuş rezervasyonu yapma seçeneğine de erişebilirler.

Yapay zeka odaklı reklamlar, Lufthansa’nın dijital reklamlarının yanı sıra weather.com ve hava durumu kanal uygulaması üzerinden kullanılabilir. Havayolu, reklama doğal dil kullanan kullanıcılar ile etkileşime girebilecek bir içerik de sağlıyor. Reklam ayrıca gelecekteki pazarlama girişimlerine yardımcı olmak için ipuçları da topluyor.

Emirates Vacations, bu yılın başlarında sohbet robotu reklamlarıyla benzer bir girişimde bulunmuştu.

Şirket, tüketicilerle iletişim kurmak ve seyahatleri için önerilerde bulunmak üzere WayBlazer ile ortaklık kurmuştu. Emirates, reklamlarının geleneksel görüntülü reklamcılıkla karşılaştırıldığında% 87’lik bir katılım artışıyla sonuçlandığını belirtmişti.

IBM Watson teknolojisini tavsiye motoru için kullanabilen WayBlazer, Temmuz ayında kapanmayı planladığını duyurmuştu. Şirket, fon eksikliğinin bu karara sebep olduğunu belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.