Lonely Planet’dan 2016’nın En Seyahat Edilesi 10 Bölgesi

Önümüzdeki yıl sürecinde gezilmesi için “(Best in Travel) Seyahat Enleri“nin listesini yayınladı! 3 listesi var, Ülkeler, Şehirler ve Bölgeler. Biz inanılmaz tatlara, manzaralara, kültürel mirasa sahip bölgeleri ele aldık. Eğer gelecek yıl nereye gideceğiniz konusunda soru işaretleriniz varsa ve bir ilhama ihtiyaç duyuyorsanız, gelin, “Lonely Planet‘a göre 2016’nın En Seyahat Edilesi 10 Bölgesi”ni bizimle keşfedin.

1- Transilvanya – Romanya

Hayır, Transilvanya sadece Dracula’nın şatosunun olduğu bir bölge değil! Bunun haricinde harika başka şatolar ve tahkim edilmiş kiliseler bulabilir, özellikle Karpat Dağlarında eşsiz manzaralar ve zengin kültürel mirasını keşfedebilirsiniz. Kaloşvar bölgesinde ise çeşitli film, müzik ve tiyatro festivalleri düzenlenmekte.

transylvania-adinaraul (1)
Görsel: @Lonely Planet

2- İzlanda’nın Batısı

İzlanda yabani doğal ortamıyla meşhurdur. Bu muhteşem manzaraların bir çoğunu İzlanda’nın batısında bulmanız mümkün; buzulları, fiyortları, lav tabakalarını, şelaleler ve yeşil çimleri… Doğa severler için kesinlikle bir cennet!

islande-Ævar-Guðmundsson
Görsel: @Lonely Planet

3- Vinales Vadisi – Küba

Pinar del Rio bölgesinde yer alan Vinales Vadisi, minik komik tepeleri ve zeminden yükselen küçük kireçtaşından dağları ile çok ünlü. Burayı ayrıca tütün bitkileri, portakal ağaçları ve küçük renkli evlerin oluşturduğu olağan üstü manzaraları sebebiyle de çok seviyoruz.

valle-viñales-Marina-Enrique
Görsel: @Lonely Planet

4- Friuli – İtalya

Portakal şarabıyla ünlü Friuli bölgesi, “fine dining” düşkünleri için bir cennet. Friuli’ye özgü kuşkonmazlı mısır unu, San Daniel salamı ve kibar Sauris “klotznudl”ı gibi ilgi çekici lezzetler bulabilirsiniz.

frioul-Giulia-van-Pelt
Görsel: @Lonely Planet

5 – Waiheke Adası – Yeni Zelanda

 

Auckland’den 35 dakikalık bir vapur seyahati uzaklıktaki Waiheke Adası, şarap bağlarının ve beyaz kumsalların harika harmonisi.

waikeke-Ariel-Ophelia
Görsel: @Flicker – Ariel Ophelia

6 – Auvergne – Fransa

 

Turistler tarafından bilinmeyen ve göz ardı edilmiş Auvergne, etkileyici bir kırsal destinasyon. Hoş ve sakin manzaraları, sıcak ve otantik gastronomisi ve sıcakkanlı yerlileri ile Fransa’nın en ilgi çekici bölgelerinden birisi oluyor.

fra
Görsel: @Lonely Planet

7 – Hawaii, ABD

Volkanik dağları ve turkuaz denizinin kontrast ile Hawaii’yi çok güzel bir bölge yapıyor. Gastronomi, kültür, sörf ve doğa severler için en ideal destinasyon. Bembeyaz sahilleri ise rahatlık arayan ziyaretçileri için de çok uygun.

This fifteen-mile stretch of coastline is located on the northwest shore of Kauai. Much of Na Pali Coast is inaccessible due to its characteristic sheer cliffs that drop straight down into the ocean. This shot taken from a helicopter.
Görsel: @Flicker – Howard Ignatius

8 – Bavyera – Almanya

Bavyera, kesinlikle Almanya’nın en güzel bölgelerinden birisi. Zirvelerdeki şatoları ve tahkim edilmiş köyleri bölgeyi oldukça romantik ve büyülü bir yere çeviriyor.

bavaria-Keith
Görsel: @Flickr – Keith

9 – Costa Verde – Brezilya

Rio De Janerio çevresinde yer alan Costa Verde Brezilya’nın en güzel plajlarından birisi. Yemyeşil ve doğal, 200 kmden fazla alana yayılmış ve 2000’den fazla plajı var. Eğer 2016’da Brezilya ziyareti planlıyorsanız, burayı listenize almalısınız.

costa-verde-Otávio-Nogueira
Görsel: @Otávio Nogueira

10- Saint Helena – İngiltere

Zaman bu adada duruyor resmen. Adaya ulaşmak oldukça zor, yollar zor ve orman sanki tüm manzarayı yutacakmış gibi duruyor. Ünlenmeye ve kalabalıklaşmaya başlamadan önce, hemen ziyaret edilmesi gereken hazinelerden birisi.

st-helene-Kally2009
Görsel: @Lonely Planet

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!