Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Londra’da 300’den fazla müze olduğunu biliyor muydunuz?

Tabiki biz bunların hepsini sunamıyoruz. İşte en ünlüleri

museum-of-london

Bilim Müzesi

Uzay yolcuğunun geleceğinden “Ben Kimim?” sorusunun cevabına kadar pek çok konuda gizemler barındıran Bilim Müzesi olimpik standartlarında zihinsel jimnastik yapılacak bir müzedir. Son 300 yılın bilimsel gelişmelerini takip edebileceğiniz ve dokunabileceğiniz bu müzede muhteşem Imax sinemasına girmeyi de unutmayın. Giriş ücretsizdir ancak bazı bölümler için bilet gerekmektedir.

British Museum

Dünyaca ünlü British Museum tarih öncesi dönemlerden modern dünyaya kadar pek çok sanat eserini ziyaretçilerin beğenisine sunmaktadır. Rosetta Taşı’ndan Eski Mısır’ın mumyalarına kadar geniş bir koleksiyon British Museum’da sergilenmektedir. Müzeye giriş ücretsizdir ancak bazı özel sergilere girmek için ücret ödemek gerekmektedir.

Victoria ve Albert Müzesi

Victoria ve Albert Müzesi’nden 3000 yıllık sanat eserlerini görebilirsiniz. Çok değerli eşyaların sergilendiği müzede mobilyalar, resimler, heykeller, metal işleri ve kumaşlar gibi çok ilginç ve görmeyi ummadığınız eserlerle karşılaşacaksınız. Özel sergiler dışında giriş ücretsizdir.

Ulusal Tarih Müzesi

İçinde sürekli sergilenen dinozor sergisi kadar diğer koleksiyonlarıyla da ziyaretçilerini büyüleyen Ulusal Tarih Müzesi dünyanın en büyük, en uzun ve nadir hayvanlarının görülebileceği bir yerdir. 40 milyon yıllık bir örümcek ve yeni Darwin Merkezi size doğanın mucizelerini gösterecektir. Özel sergiler dışında giriş ücretsizdir.

Londra Müzesi

Londra Müzesi, dünyanın en büyük şehir müzesidir. Tarihi eşyalar ve Londra’nın geçmişini anlatan sergileriyle şehrin ilk zamanlarından günümüze bir zaman tüneli havasındadır. Roma İmparatorluğu döneminden ortaçağ Londrasına kadar her dönem titizlikle sergilenmektedir. Giriş ücretsizdir.

Londra Ulaşım Müzesi

Londra Ulaşım Müzesi’nden sosyal ve kültürel yaşamı bağlayan ulaşım araçlarına yer verilmiştir. Londra’nın 200 yıllık geçmişi boyunca kullanılmış araçlar bulunmaktadır. Müzede 80 civarında ulaşım aracı sergilenmektedir.

Ulusal Deniz Müzesi

Dünyanın en görkemli deniz müzelerinden biri Londra’da bulunmaktadır. Londra deniz ulaşımına ait okyanus gemileri gibi ulaşım araçları bu müzede gezilebilir.

Tasarım Müzesi

Çağdaş tasarımın her türlü formuna ev sahipliği yapan tasarım müzesi mobilyadan grafiklere, mimariden endüstriyel tasarıma kadar her türlü konuda eserler barındırmaktadır.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz