Liudmila Capsamun, “TravelExpo Ankara Fuarı ile Direk Satış Yapabileceksiniz.”

ATİS Fuarcılık Dış İlişkiler Koordinatörü Liudmila Capsamun ile TravelExpo Ankara fuarı hakkında keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. 

Bize biraz TRAVELEXPO ANKARA direkt satış fuarı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Şirketimiz ATİS Fuarcılık, 21 – 24 Nisan 2016 tarihlerinde “TRAVELEXPO ANKARA” turizm fuarını ATO Congresium’da 10000 m2-lik alanda düzenleyecek. Ankara’da gerçekleşecek olan bu sektör buluşması, son yıllarda açılan hızlı tren hatları, şehirlerarası yollarda yapılan iyileştirmeler, ulaşım ağının gelişmesi ve kalitesinin yükseltilmesiyle  Ankara çevresindeki illeri de içine alarak on milyona yakın insanın ilgi alanını kapsamaktadır.

Seyahat planlamak isteyenlerin uygun fiyat ve kalitede ulaşım, konaklama imkanları, gidilecek- gezilecek yerler hakkında bilgi alacağı ve planlarını buna göre oluşturacağı alternatif tatil seçeneklerinin de nihai tüketiciye sunulacağı müşteri hedefli bu fuar önümüzdeki yıllardan itibaren uluslararası fuar listelerinde yer alarak  tamamen insanların tatil ve seyahat planlamalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

TRAVELEXPO ANKARA fuarı uluslararası olacak mı?

Ankara ve çevresinin öncellikle komşu ülkelerimizden başlayarak yurtdışı destinasyonlara ulaşmasını amaçladık. Ankara’da bu yıl Hindistan, Küba gibi çeşitli egzotik ülkelerinin kendileri doğrudan tanıtmalarını amaçlıyoruz. Uzun vadeli hedefimiz uluslararası katılımı arttırıp sektörün uluslararası fuar takviminde yer almasını sağlamak.

Bu arada, doğal, tarihi ve kültür güzellikleri ile son yıllarda turizmde önemli hamleler yapan komşu ülke İran bu sene etkinliğimizin partner ülkesidir.

Bu sene fuara kimler katılıyor ve kimler destekliyor?

Fuarımıza Anadolujet ve TAV sponsor olup Kültür ve Turizm Bakanlığı, tüm birimleri ile resmi olarak desteklemektedir. Ankara’da bulunan tüm büyükelçilikler ve ilgili yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde Ankara’da yapılan bu fuarın faydalı olacağına inanıyorlar ancak Hindistan, Küba, Tayvan, İran gibi ülkelerin yer aldığı fuarımızda bazı destinasyonlar güvenlik sebebiyle çekimser kalmışlardır. Her şeye rağmen önümüzdeki senelerde durumun aşılacağına inanıyoruz.

Perakende sektörüne yönelik iç turizmi haraketliliği konusunda iddialı fuara yurtiçi ve yurtdışından Amara Hotels, Nirvana Hotel, Crystal Hotels, Kilit Hospitality, Holiday Inn, Prestige Otel, Oruçoğlu Thermal, Meyra Palas Otel, Hotel Venezia, Rixos, Villa Side Hotel, Granos Thermal, Doktorun Yeri Otel, Harlek Thermal Otel gibi oteller, çeşitli iller ve belediyeler, seyahat acentaları, kalkınma ajansları vb. yer alacaklar.

Ankara’da gezilecek yerler neresi?

Çoğu insanın aklına Ankara denildiğinde siyaset gelir ama bu güzel şehir aynı zamanda turistik değeri olan bir ilimizdir. Anadolu Medeniyetler Müzesine hiç uğramış mıydınız? Arkeoloji’ye ilgi duyanlar için mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Etnografya Müzesi, Roma harabeleri, Ankara kalesi ve Anıtkabir gibi tarihi zenginlikleriyle göze çarpmaktadır. Ayrıca Kızılcahamam’da bulunan çok sayıda şifalı kaplıcaları ve Beypazarı da tarihi evleriyle göz dolduran bir ilçedir.

Uzakrota’nın da basın sponsorları arasında yer aldığı fuarın detaylarını www.travelexpoankara.com üzerinden alabilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!