Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İstanbul Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMITT) uluslararası turizm açısından önemli bir tarih haline geldi. İkinci yılında da HotelRunner fuarın ilk iki gününde gerçekleşecek olan iki günlük mini konferansı artık popüler hale gelmiş HotelRunner Theater‘de düzenledi.

Önemli endüstri ortakları, ilgili konularda konuşmaya davet edildi. Bunların arasında HalalBooking.com’un COO’su Enver Cebi, hızla büyüyen helal bilinçli seyahat pazarına nasıl girilebileceğiyle ilgili olarak bir sunum yaptı. HalalBooking.com helal özellikli tatiller için önde gelen arama ve rezervasyon platformudur. 2009 yılında kurulmuş olup 75’den fazla ülkede 250,000’den fazla müşteriye sahiptir. Şirketin global merkezi İngiltere’dedir.

Enver Cebi, “Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, helal bilinçli seyahat çok popüler bir konu haline geldi. Dünya çapında bu konsepte karşı büyüyen bir ilgi bulunmaktadır ve Türk otelleri lider konumdadır. HotelRunner tarafından davet edilmekten memnuniyet duyduk. Platformlarıyla tamamen entegre durumdayız ve ortak hedefler paylaştığımız birçok alan bulunmaktadır. Her iki şirket de otellerin kendilerini pazarlamalarını mümkün olduğunca kolaylaştırmak ve rezervasyonlarını artırmak için teknolojiyi kullanmayı hedeflemektedir” dedi.

HalalBooking.com’un CMO’su Ufuk Seçgin, “Türk turizminin son iki yıldır sıkıntılarla mücadele ettiği bir sır değil, ancak tecrübemiz bize göstermektedir ki, helal bilinçli seyahat severler arasında Türkiye’ye yapılan uluslararası satışların büyüme sağlandı, bu dönem boyunca konsept gittikçe daha da popüler hale geldi ve hatta satış oranlarının dünya çapında iki katına çıktı” diye ekledi.

Thomson Reuters ve Dinar Standard tarafından 2017/18 için hazırlanan son “Dünya İslam Ekonomisi Durumu raporuna göre, İslami seyahat pazarı 2016’da 169 milyar dolara çıktı ve geçen yıl yüzde 11,8 oranında artış göstererek küresel ortalamanın iki katı değerinde büyüyen seyahat pazarı olarak değerlendirildi.” seyahat pazarı “olarak nitelendirdi. Rapor ayrıca, Müslümanların seyahat harcamalarının 2022 yılına kadar 283 milyar dolara ulaşacağını öngörmektedir.

HotelRunner‘ın Kurucusu ve CTO’su Ali Beklen, “HalalBooking’in sunumumuza gösterdiği olumlu cevaptan dolayı çok memnunuz. Otel ortaklarımızın yeni pazarlara girmesini kolaylaştırmayı hedefliyoruz ve önümüzdeki yıllarda helal özellikli seyahatin büyük bir büyüme alanı olacağından şüphemiz yok. İki şirket arasında birçok sinerji görülmekte ve ileride de yakından çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz