Lastminute.com, Dijital Müzik Uygulaması Spotify ile Ortaklık Kurdu

Lastminute.com grubu, müziğe bağlı tatilcileri hedefliyor ve veri akış devi Spotify ile yeni bir ortaklığı duyurmuş bulunuyor.

Çevrimiçi seyahat acentesi Lastminute.com, insanların, en sevdikleri müziklerle bağlantısı olan noktalara seyahat etme yönünde ilham almalarını umuyor.

Acente, Spotify ile Aralık ayına kadar sürecek bir ortaklık kurdu ve bu süreçte, 10 şehirden müzikle ilgili cazibe noktaları dahil olmak üzere interaktif müzik haritaları ve çalma listeleri oluşturacak.

Bu iki firma, ayrıca Londra’ya odaklanacak olan Jax Jones ile başlayarak, uluslararası çapta tanınan altı sanatçı ile, bu sanatçıların favori müzikal şehirlerine ve bu şehirlerin yerel müzik çevrelerine yönelik uzman görüşleri sunacak olan podcast’ler oluşturmak için çalışmalar gerçekleştirecek.

Bu hamlenin, Spotify’ın global çapta 100 milyon müşterisiyle Lastminute.com’u kullanan, Birleşik Krallık, Fransa, İspanya ve İtalya olmak üzere dört Avrupa pazarındaki 43 milyon web sitesi kullanıcısını bir araya getirmesi bekleniyor.

Lastminute.com’un medya ve ortaklıklardan sorumlu baş ticari yöneticisi Alessandra Di Lorenzo, bu iki markanın kolay bir biçimde bir araya geldiğini belirtti ve sözlerini sürdürdü:

“Ortaya çıktığına tanıklık ettiğimiz trendlerden birisi, genç ve dinamik müşterilerimizin çoğunluğunun müziğe yönelik ilgisi oldu. Seyahat ve müzik birbirleriyle sıkı bağlar taşıyor ve Spotify, halihazırda müzik dünyasının liderlerinden birisi olma özelliğini taşıyor.”

“Bu hamle, müşterileri bizimle daha çok seyahat etmeleri adına heyecanlandırmanın yeni bir yolu.”

Lastminute.com tatilleri Spotify’da tanıtılırken Spotify kullanıcıları, kendi seyahat deneyimleriyle bağlantılı spesifik şarkıları dinleyebilecek.

Sosyal medyada her iki marka da #MusicMakesYouTravel hashtag’ini kullanıyor ve aynı adı taşıyan, music.lastminute.com adresinden erişilebilen bir mikrositeyi kullanıma sundu.

Di Lorenzo müzik sayesinde, belirli bazı noktalara seyahat etme yönünde ilham aldığını ve Flamenko müziğe yönelik sevgisinin, eğitim görmek üzere İspanya’da yer alan Endülüs’e taşınmadan evvel doğduğunu belirtti ve açıklamalarını sürdürdü: “Müzik, seyahat etmeme yardımcı oldu ve bir yeri, orada olmasam dahi müzik dinleyerek gözlerimin önüne getirebiliyordum.”

Spotify’in Avrupa’daki satış operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Marco Bertozzi de ortaklık ile ilgili açıklamalarda bulundu: “Ortak araştırmamız gösteriyor ki lastminute.com grubunun gezginlerinin büyük çoğunluğu ayrıca sıkı birer Spotify kullanıcısı, dolayısıyla bu yeni ortaklığımız, hitap ettiğimiz kitleleri bir araya getirmek için güçlü bir fırsat olma özelliğini taşıyor.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!