Kuzey Kore’den Yasaklanmış Fotoğraflar 0

Kuzey Kore ile ilgili ulaşılabilecek veri sayısı oldukça az. Çünkü oldukça kapalı hatta dünyayla bağlantısını koparmış bir şekilde yaşadıklarını bile söyleyebiliriz. Öyle ki, buraya turistik amaçlı gidebilmeniz için farklı bir başvuru düzeneği var. Zaten olur da buraya gitmeyi başarabilirseniz, yani kabul edilebilirseniz, bu geziyi devlet memurları gözetiminde yapabiliyorsunuz. Otelden tek başınıza çıkmanız, sokaklarda kendi kendinize dolaşmanız ya da çoğu yerin fotoğrafını çekmeniz yasak. Aldığınız vize bile, pasaportunuza basılmıyor, ayrı bir belge olarak veriliyor.

Eric Lafforgue, Kuzey Kore’ye gidebilen sayılı kişilerden biri, Kuzey Kore’nin günlük yaşantısındaki sefaleti, düzensizliği ve saygısızlık olarak sayılabilecek kareleri fotoğrafladığı için ömür boyu giriş yasağı cezası aldı. İşte o anlar!

kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-26 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-24 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-23 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-22 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-21 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-7 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-8 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-13 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-18 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-20 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-6 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-5 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-3 kuzey-kore-de-yasak-gunluk-yasam-kareleri-1

Kaynak: Eric Lafforgue

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.