Kurban Bayramı Seyahat Önerileri

Seyahat Editörü Sevil Deniz bize Ramazan Bayramı sonrası Kurban Bayramı için önerilerini kaleme aldı.

Herkesin heyecanla beklediği  bir bayram tatili daha bitti…  Şükürler olsun ki bir sonraki tatil iki ay sonra. Zaman zaman hayatımızdaki yoğunluktan bunaldığımızda, kendimizi huzurlu hissedebileceğimiz yerler arayışında oluruz.  Teknoloji’nin ilerlemesiyle artık en uzak mesafelere bile istediğimiz an ulaşabiliyoruz. Artık Dünya’yı elimize aldık ve biz döndürüyoruz.

Bir deniz aşığı olarak yaz aylarında benim en çok kendimi huzurlu hissettiğim yerler; Pudra renkli sahiller, turkuaz rengi kumsallar, egzotik adalar, mavi yolculuklar, gizli koylar… Kendimi deniz kenarında o kadar mutlu hissediyorum ki tüm yorgunluklar anında kayboluyor. Deniz benim için farklı bir terapi. Yılın bu aylarında en keyif veren yerler, Ege ve Güney sahillerimiz. Kaş, Kalkan, Selimiye, Hisarönü, Datça, Foça, Gökova, Dalyan, Marmaris, Kemer.

Yurtdışında ise, İtalya, Yunan Adaları, Hint Okyanusunda bulunan Egzotik Adalar…

Datça

Issız koyları, daracık sokakları, yöresel Ege yemekleri, Knidos harabeleri, Kap Krio Feneri, yel değirmenleri, Can Yücel’in evi ile sizleri bekliyor. Krio Fenerin’den güneşin batışını seyretmek ise,  insana muhteşem bir enerji veriyor. Palamutbükü’ndeki Le Jardin de Semra’da Ege Mutfağı’nın birbirinden lezzetli yemeklerini sunan seçkin mekanlardan. Hayıtbükü ve Palamutbükü’nde denizin tadını çıkarmanızı tavsiye ederim. Geri döndükten sonra özleyeceğinize eminim.

Yunanistan Santorini Adası

Dünya’da sıra dışı manzaraları seyretmek istiyorsanız, en doğru adalardan birindesiniz. Dünya’daki en güzel gün batımının Santorini de olduğunu iddia edenler haksız da değil.

Kayalıkların arasına adeta sanat eseri gibi işlenmiş kaya otellerde, sonsuzluk havuzlarından muhteşem manzaraya karşı şarabınızı tatmak ise, bir başka güzel.Yunan Mutfağı’nın geleneksel tatlarının yanı sıra Akdeniz Mutfağı’nın leziz örneklerini size sunan Abmbrosia Restaurant, Santorini’nin romantik adreslerinden. Kaldera Manzarası ve Cevizli Yasemin Pilavı ise benim favorim.

İtalya Capri Adası

Mis gibi kokan limon bahçeleri, Limonchellosu, İtalyan tasarımcıların birbiriyle yarıştığı şık butikleri, uçsuz bucaksız Napoli Körfezi manzarası, plajları, turkuaz renkli denizi ile gerçek bir cennet Capri Adası. Dünya jet sosyetesinin vazgeçilmezlerinden.

Ada’da ününü dünyaya kanıtlamış şirin bir restoran Da Paolina Capri. Limon ağaçlarının arasında huzur dolu. Deniz mahsülleriyle hazırlanan Rizotto ise denenmeye değer.

Kaynak: Skyscanner

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!