Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Konaklama dünyasında Haftanın en iyi, en ilginç ve düpedüz en garip haberlerini sizin için derledik! Bir tüyonuz mu var o halde bize yazın ya da yorum bırakın!

Bu kış otel dünyasında; yeni ve önceden planlanmış açılışlar, olağanüstü imkanlar ve bir çok paket hakkında fısıltılar dolaşıyor. İşte bu hafta bilmeniz gerekenler;

Shangri La Hotel 7.5 milyon Dolarlık Otel Faturasını Ödemeden Kaçan Suudi Prensesin Peşinde!

Business Insider’ın haberine göre; Paris’teki Shangri La Hotel, gece yarısından sonra 7.5 milyon dolarlık faturayı ödemeden otelden kaçan Suudi Prensesin peşinde! Prenses, otelin 41. katında bulunan odasında 6 ay boyunca konakladı ve babası kral, prensesin borçlarını ödemeyi reddetti. Prenses borçlarını arkasında bırakarak Avrupa’yı terk ettikten sonra babası tarafından bir saraya kapatıldı.

Otel Açılışları: ME London

Melia otelleri tarafından Birleşik Krallık’ta açılan ilk ME oteli dünyada otel büyümelerinde en ateşli şehir olan Londra’ da açıldı. Bu otel, Melia tarafından açılan 5. şube. Me London eskiden West End bölgesinin kalbinde yer alan ünlü Gaitety Tiyatrosu’nun olduğu bölgede yer alıyor. 157 odalı tesiste panoramik şehir manzarasının yanı sıra çatı bar ve radyo ayrıca bir marka haline gelecek olan Penthouse suitMe ismiyle hizmet sunacak. Bu penthouse’un sunacağı hizmetler arasında; barbeküsü de mevcut olan özel teras, ayrı bir salon, ayrıca bir yemek odası, 3-D televizyon, yastık menüsü ve daha fazlası var! ( MTV kanalında yayınlanan televizyon dizisi Real World Cancun’dan çılgın Cancun Penthouse’u hatırlayın!) Otelin resmi yiyecek içecek sağlayıcısı New York merkezli The One Grup, ayrıca otelin içinde bu firmanın STK London ve Cucina Asellina adında 2 tane de ikonik mekanı bulunuyor.

Lüks Oteller ayağınıza Geliyor: Four Seasons Madrid, Aman Venedik ve Multi milyar dolarlık Las Vegas

Şimdiye kadar Otel haberlerimizin birçoğu yeni açılışlar ve yenilenmeler üzerineydi, bu hafta ise; öyle görünüyor ki yakında açılacak olan lüks otellerle ilgili söylenecek çok şey var. Four Seasons otelleri yakında Madrid’te de bir şube açacağını açıkladı, Aman ise; önümüzdeki 4 yıl içinde övünç kaynağı olacak 24 adet yazlık suiti bulunan yeni bir ultra lüks otelle Venedik Büyük Kanal’a geliyor! Ayrıca, Malezyalı bir yatırım firması Las Vegas’ta yer alan eski Echelon bölgesinde multi milyar dolarlık bir otel komplesi için 350 milyon dolarlık bir yatırım gerçekleştirdi.

Usa Today’in haberine göre İleri teknoloji kolaylıkları: Eventi Markası Gezginler için Yüksek Teknolojili ürünlerle İlgili Kolaylıklar Sunuyor

Birçok elektronik cihaz ile seyahat etmekten bıktınız mı? New york City Kipton Eventi Otel’de şimdilerde gezginlerin ipad’ten mcbook pro’ya, elektronik kitap cihazlarından sözlüklere ve hatta dijital kameralara kadar cihaz kiralamasına olanak sağlayan bir iş barı mevcut. Bu hizmetler çantalarının hafif olmasını isteyen gezginlere yardımcı olduğu gibi farklı özellikleri olan kameralar gibi bazı ürünleri de satın almadan önce denemelerine imkan sağlıyor.

Daha iyi uyuyun: Ibis Accor Uyku Uygulaması Sunuyor

Daha önce de bazı mükemmel uyku programları sunan otellerle ilgili yazmıştık; fakat bir otel markasının kendi uyku uygulamasını sunması ilk defa gördüğümüz bir şey. “Ibis Styles” ve “Ibis Budget” uykunuzu dijital sanat çalışmasına dönüştürüyor. Bu uygulama iphone kullanıcılarına her sabah uykularının nasıl dijital bir sanat çalışmasına dönüştüğünü görme imkanı sağlıyor. “Sleep art” uygulaması Bir kere programlandığında, iphone bir alıcı haline geliyor, hareketleri ve sesleri yakalıyor. Kullanıcılar uyurken elde edilen bu veriler, her gece farklı orijinal bir sanal sanat eserine dönüştürülüyor. Bu sanal sanat eserleri galeride depolanıyor ve böylece kullanıcılar her bir gece uykusunu birbiriyle karşılaştırabiliyor veya sonuçlarını e-posta ya da Facebook’ta paylaşabiliyor,böylece mümkün olan en fazla insan bu eşsiz dijital deneyimden haberdar olabiliyor.

A.B.D. Başkanı Obama, Washington D C ‘de bulunan The Jefferson’da akşam yemeğine katıldı

Bu hafta, A.B.D. Başkanı Obama’nın 12 Cumhuriyetçi parti üyesiyle yediği yemek haberlerde epeyce fazla yer aldı. Yalnızca biz yemeğin nerede olduğuyla ilgili bilgiyi diğerlerini atlatarak elde ettik. Birçok medya kuruluşu yemeğin Washington’ da bir otelde olduğundan bahsetti, aslına bakarsanız o yer; şehir merkezinde bulunan seçkin butik otel The Jeffreson’dı . Kongre üyeleri ve başkan; mavi yengeç risottosundan ıstakos yahnisine, fıstık ezmeli kurabiyelere kadar her şeyi yedi ve duyduğumuza göre hesabı da Başkan ödedi!

Kapak Görseli: Hotelier Middle East 

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz