Kısa Süreli Kiralamalar İş Seyahati Sektörünü Değiştirecek

Gezginler boş vakitlerinde tasarladıkları gezilerin kontrolünü ellerine almaya devam ediyorlar, bu neden iş gezileri için de geçerli olmasın? Bu durumun norm haline gelmesi çok uzun sürmeyecek. -Jason Clampet

Tabiki bu durum bazı raporlarla da desteklenmiş durumda. Business Travel 2016 raporuna göre iş gezisi için ev, otel yerine oda kiralama durumunu %56 artmış durumda. Bu desteğe Airbnb raporu da dahil. Airbnb Temmuz raporuna göre iş gezisi için Airbnb uygulamasını kullananlar üç kat artmış durumda.

Şirket ve otel anlaşmaları dolayısıyla iş gezileri için otel rezervasyonu yaptırmak geleneksel haline gelmişti fakat online seyahat acentaları sayesinde bu geleneksellik değişmek üzere. Bunların sebepleri arasında ekonomik kriz, internet erişim kolaylığı, paylaşımcı ekonomi çekiciliği sayılabilir. Bu gibi durumlar bir araya getirildiğinde kısa süreli kiralama durumu iş amacıyla seyahat edenler için ideal olabilir.

İş gezisi endüstrisi multi milyar dolarlık bir endüstri. Global Business Travel Association bu sektör için harcanan paranın %5.8 artış oranıyla 2020 yılında 1.6 trilyon dolara ulaşacağını tahmin ediyor. İş gezisi yapan kişiler otel odalarını haftaiçi doldurmakta, haftasonunu tercih edenler ise genelde iş gezisi için değil iş amacı dışında gezen kişiler.

İş Seyahati Değişen Bir Endüstri

Airbnb, iş sektörü için belirli özelliklere sahip olan evleri sergilemekte. Örneğin wi-fi, ütü bulunması ve evi rezerve eden başka kişi olmaması önemli. Değişen bu sektör, iş gezisi yapan kişilerin beklentilerine de çok bağlı. Daha öncesinde, yapılacak toplantı lokasyonuna yakın olan oteller tercih edilirken, şimdilerde kişinin kalacağı yerden beklentisi daha ön planda.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!