Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

KAYAK’ın uçuş arama eğilimleri, seyahat endüstrisinin uçuş aramaya başlayan insanlarla birlikte yavaş yavaş toparlanmaya başladığını ortaya koydu.

KAYAK CEO’su Steve Hafner; “Arama verilerimizi seyahat topluluğunu bilgilendirmek ve güvence altına almak için hazırlıyoruz. Sektörümüzün toparlanma yolunda uzun bir yolu var; ancak arama sonuçlarımızda görmeye başladığımız olumlu işaretler beni cesaretlendiriyor” dedi.

Gösterge tablosu, küresel uçuş arama eğilimleri (COVID-19’un geçen yıl aynı gününe göre küresel olarak uçuşları nasıl etkilediğine günlük bakış), yurtiçine karşın uluslararası arama eğilimleri ve hedef destinasyona göre arama eğilimleri (aramalarda en büyük düşüş ve artış görülen 5 şehir dahil) hakkında bilgi sunmak için tasarlanmıştır. Veriler, en azından yıl sonuna kadar günlük olarak güncellenecektir.

KAYAK’ın arama verilerinin ortaya koyduğu ilginç şeylerden bazıları:

Büyük düşüş – ABD, Fransa, İngiltere ve Almanya’da yapılan uçuş aramaları 6-8 Nisan tarihleri arasında en düşük seviyelere ulaştı. Uçuş aramaları Mayıs ayında yükselişe geçti. Latin Amerika’da uçuş aramaları düşüş eğilimini sürdürüyor.

Gezginler metropollerden kaçınıyor – Şehirler çoğu ülkede enfeksiyonun merkez üssü olma eğilimindeyken, gezginler şehirlerden uzaklaşmaya ve Honolulu, Miami ve San Juan gibi şehirleri aramaya eğilimlidir. Milano, Venedik, Nice ve Ibiza gibi Avrupa şehirleri aramalarda en büyük düşüşleri görürken bunların yerini Portekiz ve Yunanistan’daki kasaba aramaları aldı.

Önce yurtiçi seyahat aramaları – Çoğu ülkede seyahat kısıtlamaları hala uygulandığından, gezginler yerel destinasyon aramaları yapıyor.

Seyahate yeniden izin verilmesine ilişkin haberler gezginleri motive ediyor– Turizm faaliyetlerinin ve seyahatin yeniden başlamasıyla ilgili haberler gezginlere umut aşılıyor.

Avrupalılar çok az Amerikalı turistle karşılaşabilir – ABD’lilerin Avrupa için yaptığı aramalar bu yaz % 70 azaldı.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz