Kayak, HomeAway’in Kiralama Envanterini Entegre Ediyor. 0

Geçtiğimiz kış aylarında, tatil kiralama devi HomeAway, seyahat meta arama devi Kayak’a envanter eklemeye başlamıştı.

Priceline Group’un sahibi olduğu Kayak, halihazırda, HomeAway’in tatil kiralama seçeneklerini, ABD platformundaki arama sonuçlarında en iyi şekilde sunma yolunu test etmeyi sürdürüyor.

Entegrasyon testi devam ediyor ve HomeAway’in geçtiğimiz sene Expedia Inc. tarafından satın alınmış olmasına rağmen şirketlerin arasındaki ilişki, herhangi bir değişim olmaksızın devam ediyor.

Kullanıcılar, kalacak yer sonuçlarını “Kiralık” ve/veya “Rezervasyon Tedarikçileri” şeklindeki lokasyon türlerine göre filtreleyerek tatil kiralama seçeneklerini inceleyebilmekteler.

Ancak, an itibarı ile, “kiralık” seçeneği, Kayak’ın ana sayfasında ya da etkinliklerin ve araç kiralama seçeneklerinin, uçuşların ve otellerin yanı sıra kategoriler olarak listelendiği navigasyon başlığı altında henüz gösterilmiyor.

Kayak, şimdilerde, HomeAway’in bütün envanterinin sadece belirli bir dilimini görüntülüyor. Şayet, Florida’nın iki farklı noktası; Tampa ve West Palm Beach için, her iki sitede de arama yaparsanız, Kayak’ta sadece birkaç HomeAway seçeneği görecekken, HomeAway’in kendi sitesinde, her iki lokasyon için 100’ün üzerinde seçeneğin bulunduğunu göreceksiniz.

Kayak’ın teknolojiden sorumlu baş yöneticisi Giorgos Zacharia açıklıyor:

“Sunduğumuz tatil kiralama seçeneklerinin, belirli kriterlere uygun olması gerekiyor. Bunların anında rezerve edilebilir ve ortak apartlar yerine tekil odalar için olması gerekmektedir. Seçeneğin, bizim kriterlerimize de uyması gerekiyor (diğer bir deyişle; bir fotoğrafı bulunmalı). “

Zacharia, Kayak üzerinden rezerve edilmekte olan kiralık mülklerin toplam miktarına dair istatistikleri sunmaktan kaçındı. Ancak, arama hacminin arttığını ve meta arama sitesinin, talebi karşılamak için daha fazla envanter ekleme çabasında olduğunu belirtti. Zacharia:

“Büyümenin, özellikle varış noktası ve konaklama süresi üzerinden gerçekleştiğini fark etmiş bulunuyoruz (başka bir deyişle; kayak merkezleri ya da bir hafta ya da daha uzun süreli bir konaklama seçeneği arayan gezginler).”

Meta arama alanındaki rakip Skyscanner, henüz tatil kiralama envanterini bünyesine katmış değil.

Tnooz ile geçtiğimiz yıl yaptığı bir röportajda, HomeAway’in baş yöneticisi Brian Sharples, online seyahat platformları için HomeAway ile ortaklık kurmanın avantajlarını açıkladı:

“Mülklerimizin %40’ı profesyonel yöneticilere sahip ve bu durum, online seyahat acentelerinin halihazırda arz cephesinde yaptıklarına oldukça yakın olduğu için, pazarın bu kısmında işe koyulmaları adına anlam ifade ediyor.”

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.