Kayak Brezilyalı Meta Arama Motoru Mundi’nin Varlıklarını Satın Alıyor

Bu Anlaşma, Kayak’a Mundi’nin alan adı ve site teknolojisinin sahipliğini sağlarken yaklaşık yarım milyon kullanıcısı olan web sitesinde Kayak teknolojisinin kullanıldığı görülecek.

Priceline Grup’un da bir parçası olan Kayak, Brezilya’da şu anda KAYAK, Momondo ve Mundi olmak üzere üç farklı markayı yönetiyor. Priceline, Momondo’yu geçtiğimiz Şubat ayında yaklaşık olarak 550 milyon dolara satın almıştı.

İşletme Mayıs ayında Brezilya’da bir ofis açtı ve Ağustos ayı içerisinde Brezilya kamuoyuna yönelik ilk kampanyasını başlatması bekleniyor.

Kayak Brezilya yöneticisi Eduardo Fleury; “Bu strateji, Kayak’ın ana hedeflerinden biri olan ülkedeki seyahat çözümlerini genişletme hedefiyle de uyumlu.

“Faaliyetlerimiz 2014 yılında başladı ve artık ülke, kıtadaki (Güney Amerika) en büyük pazarımızı temsil ediyor. Küresel faaliyetlerimizle birlikte Brezilya’da temsil edilebilirliğimizin büyümesini devam ettirmek istiyoruz ve bunu yapmamıza yardımcı olması açısından portföyümüze diğer bir markayı eklemek de iyi bir yöntem.

“Son iki yılda Brezilya’da önemli bir büyüme elde ettik ve niyetimiz sayıları giderek artan gezginlere teknolojimizi ve en iyi çözümlerimizi sunmak. Kayak’ın teknoloji gücünü, bölgedeki güçlü markalar olan Mundi ve Momondo ile birleştirmek bize çok daha fazla gezgine ulaşma imkanı sağlayacak” dedi.

Cheapflights, SWOODOO, checkfelix ise Kayak’a dahil olan diğer markalar.

Kayak Birleşik Krallık Sözcüsü ise “Mundi’yi küresel markalar portföyümüze eklemekten son derece heyecan duyuyoruz. Mundi, Brezilya’da çevrimiçi seyahat araştırmalarına öncülük etti ve sadık bir kullanıcı tabanı geliştirdi. Mundi’nin marka değerini Kayak teknolojisi ile birleştirerek pazarda daha fazla gezine ulaşabileceğiz” diyerek ekledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!