Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Airbnb, Uber ve Lyft gibi, paylaşım ekonomisi üzerine kurulu şirketlerin büyük başarılar kaydetmesinin ve yatırımcılarının yüzlerini güldürmesinin ardından, bu kurumsal yapıya yönelik ilgi giderek artıyor ve paylaşım ekonomisi platformları hızla büyümeyi sürdürüyor.

Bu platformlardan biri olan ve ‘karavanlar için Airbnb’ olarak görülen, akranlar arası (peer-to-peer) karavan kiralama ve paylaşım platformu Camplify, Birleşik Krallık pazarına doğru genişleme gerçekleştireceğini duyurdu.

Platform bu ay içerisinde, piyasanın dikkatini çok fazla çekmeden veri toplayabilmek ve hizmetlerin nasıl çalıştığını gözlemlemek için sınırlı bir kitlenin kullanımına sunulacak ve Birleşik Krallık’taki mülk sahiplerine karavanlarını, motokaravanlarını, römork çadırlarını, statik karavanlarını ve tatil amaçlı yapılmış kulübelerini, kiralama amacıyla web sitesine koymalarına olanak sağlayacak. Bu deneme süreci, mülk sahiplerinin, daha evvel Parkdean Resorts bünyesinde çalışmış olan ve bir süredir Camplify’in Birleşik Krallık müdürü olan Chris Laxen ile sigortalar, kiralama ücretleri, yol yardım hizmetleri ve Camplify’ın platformundan en fazlasını alabilme konularında sohbet etmeleri için de bir fırsat olma niteliği taşıyacak.

Laxen, şirketin genişleme hamlesine dair açıklamalarda bulundu: “Diğer sektör liderlerinden gelen tepkiler gerçekten olumlu oldu, bu yüzden bu alanın takip edilmesinde fayda var. Camplify’ı gelecek altı aylık süreçte ve daha sonrasında taşıyabileceğimiz noktalar konusunda oldukça heyecanlıyım. Şirket olarak Birleşik Krallık pazarına doğru genişliyor olmaktan dolayı heyecanlıyız ve Avrupa’daki destinasyonlar da daha sonraki süreçler için gündeme alınabilir görünüyor.”

Camplify, 2014 yılında Justin Hales tarafından kurulmuş ve 2015 yılında Avustralya’da faaliyete geçmişti. Sektördeki iki yılın ardından şirket, geleneksel kiralama şirketlerini geride bırakarak 2017 yılının sonunda Avustralya’daki en büyük kiralık karavan filosuna sahip olma yolunda olduğunu belirtiyor.

Ulusal Karavan Konseyi (NCC), Birleşik Krallık karavan ve motokaravan sektörünün yaklaşık 500,000 tur karavanını, 330,000 karavan tatil evini ve 225,000 motokaravanını kapsadığı ve bu sektörün, Birleşik Krallık ekonomisine her yıl 6 milyar £’dan daha büyük bir katkıda bulunduğu bilgisini veriyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz