Jolly Tur’un da Yatırımcısı Goldman, B&B Otelleri’ni 2.2 Milyar Dolara Satın Alacak

Jolly Tur’un da yatırımcısı Goldman Sachs Grup, B&B Oteller zincirini Avrupalı satın alma firması PAI Partners’dan satın almak üzere özel olarak görüşmeler gerçekleştiriyor.

PAI Partners, işlemin bu yılın ikinci yarısında sona ermesinin beklendiğini belirtti. Goldman Sachs‘dan yapılan açıklamaya göre, ilgili anlaşma ticari bankacılık bölümü aracılığıyla yürütülüyor.

Duyuru, geçtiğimiz hafta Bloomberg News’in haberini de doğruladı, Paris merkezli özel sermaye şirketi, otel zincirini, konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak 2 milyar avroya (2,2 milyar dolar) satmaya yakın olduklarını doğruladı. PAI, Fransız otelcilik şirketini yeni pazarlara genişletmek amacıyla 2016 yılında yaklaşık 790 milyon Euro değerinde bir anlaşma yaparak satın almıştı.

Açıklamaya göre, zincirin 486’dan fazla oteli var ve geçen yıl 580 milyon Euro’luk gelir elde ettiği bildirildi. Şirket, 1990 yılında kuruldu ve web sitesine göre Avrupa, Brezilya ve Fas gibi pazarlarda faaliyet gösteriyor.

Goldman’ın ticari bankası dünyanın en büyük bankalarından biridir ve 2018 yılı sonunda şirketin 20 milyar dolarlık özel sermaye yatırımları vardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!