Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Japonya Milli Turizm Organizasyonu (JNTO) geçen ay yaptığı açıklamada 2016’da ülkeyi ziyaret eden gezgin sayısının 24.04 milyon kişi olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz senenin ziyaretçi sayısı, JNTO’nun istatistikleri belirlemeye başladığı 1964’ten beri en yüksek sayıyı oluşturuyor. Geçtiğimiz yılın verilerine göre son üç sene boyunca ülkeye gelen ziyaretçi sayısı tam olarak 2.4 kat artış gösterdi. Bu önemli artışı ortaya çıkaran etmenler ise turist çekmeye yönelik tanıtıcı aktiviteler kadar aynı zamanda uluslararası konferans ve etkinliklerden oluşuyor.

JNTO geçen sene Ağustos ayında Japonya‘ya turist çekmek adına yurtdışındaki basının Japonya’nın turistlik yerlerini tanıtmasına yardım eden bir platform olan Japonya Çevrimiçi Medya Merkezi’ni (JOMC) faaliyete geçirmişti. JOMC aracılığıyla dört mevsim çekilen kareleriyle ülkenin turistik bölgeleri, yemekleri ve kültürü hakkında diğer ülkelere tanıtım yapılıyor.
2019 Ragbi Dünya Kupası, 2020 Tokyo Olimpiyatları gibi uluslararası etkinliklerin de etkisiyle artan turizm talebi düşünüldüğünde, Japonya dikkatleri üzerine çekiyor.

JNTO ise, JOMC internet sitesine içerik eklemeye ve siteyi zenginleştirmeye devam edecek.

Japonya, 2020 Tokyo Olimpik ve Paralimpik Oyunları‘na kadar 40 milyon turist ağırlamayı amaçlıyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz