James Bond Filmlerinin Geçtiği 12 Yer

Uçak bileti arama motoru Skyscanner, James Bond filmlerinin geçtiği 12 efsanevi ve unutulmaz yeri sizin için bir araya getirdi.

Serinin son filmi Spectre çok yakında vizyona giriyor.  Dünyanın gelmiş geçmiş en ünlü ajanı 007 James Bond’un, hain ve kötü adamlara karşı mücadele ettiği, hafızalardan silinmeyen 12 yeri sizlere iftiharla sunuyoruz!

1. Mexico City, Meksika – Spectre

536724137

En yeni James Bond filmi Spectre, izleyicileri Meksika’da kutlanan Ölüler Günü’nün rengarenk sahneleriyle karşılıyor ve hemen ardından Mexico City’nin caddelerinde bol aksiyon, hareket ve güzel kadınlar, korkusuz ve yakışıklı ajanımız James Bond’u bekliyor!

2. Şanghay, Çin – Skyfall

Shanghai skyline in Sunset
Shanghai skyline in Sunset

Gizli servis çalısani olmak o kadarda kötü bir şey olmasa gerek! Zira ekonomi klas bilet almak yerine, özel jetle dünyayı dolaşabilirsiniz.. Yeni Bond filmi Skyfall’da Daniel Craig, Şanghay şehrinin parlak ışıkları arasına karışmadan önce havaalanında alışveriş yapar.

3. San Francisco, ABD – A View To A Kill (Bir Cinayete Bakış)

Golden Gate Bridge, San Francisco
Golden Gate Bridge, San Francisco

80’lerde, serinin on dördüncü filmi “A View To A Kill”de Christopher Walken şehrin en kötü çocuğu Max Zorin’i oynuyordu, Grace ikonu Golden Gate köprüsünün üzerinde Max Zorin’i pataklaması en etkileyici sahnelerdi.

4. Hong Kong – Die Another Day (Başka Gün Öl)

Hong Kong, China
Hong Kong, China

Hong Kong, Bond filmlerinin favori mekanlarından birisi… Lima’nın dramatik atmosferinden ilham alan Pierce Brosnan ve Halle Berry sohbet etmek için bir mola verir.

5. İstanbul, Türkiye – From Russia With Love (Rusya’dan Sevgilerle)

519681701

Bond’un özellikle gizemli rus güzel Tatiana ile boğaz turu, filmin en nefes kesecek anlarından. Ajanımızın Skyfall filminde İstanbul’a geri dönerek Scooter‘la bol aksiyonlu kapalı çarsı turu yaptığını da hatırlatmakta fayda var.

6. Khao Phing Kan, Tayland – The Man With the Golden Gun (Altın Silahlı Adam)

Ko Tapu rock on James Bond Island
Ko Tapu rock on James Bond Island

Günümüzde James Bond adası  olarak bilinen Khao Phing Kan, Andaman denizinin en popüler bölgelerinden. Christopher Lee’nin adamı altın silahlı Scaramanga ve Roger Moore’un ünlü düello sahnesi işte burada geçiyor.

7. St. Andrews, İskoçya – Goldfinger (Altınparmak)

Swilcan Bridge
Swilcan Bridge

Nasıl? Ajanımız St. Andrews’de mi? St. Andrews, Bond filmleri aksiyonu için çok da olası görünmüyor olsa da, Nicklaus, Palmer, Woods ve Harold Sakata için yeşil çimler kutsal sayılır. Melon şapkalı Oddjob, katil uşak kimliği ile tüm hünerlerini golf sahasında gösterir.

8. Rio de Janerio, Brezilya – Moonraker (Ay Harekatı)

488811324
488811324

Ay Harekatı için Roger Moore’un kendisini gerçekten kanıtladığı film diyebiliriz. Film gelmiş geçmiş en dramatik dövüş sahnelerine sahip. Korkutucu köpekbalığı ve Kesmeşeker Dağı’ndaki teleferik sahneleri unutulamaz.

9. Pichola Gölü, Hindistan – Octopussy (Ahtapot)

531568495

Bond, nükleer bir savaşı durdurmak için Hindistan’a gider. Octopussy (Maud Adams) kadınlardan oluşan ekibiyle Bond’a katılır ve Pichola Gölü’ne, kahve ve nane diyarı Rajasthan’a giderler, kötü adamlar teker teker avlarlar.

10. Jamaika – Dr. No

Resort beach
Resort beach

Sean Connery’nin canlandırdığı Bond, serinin bu ilk filminde özel görevle Jamaika’ya gider ve burada İsviçreli aktris Ursula Andress’in canlandırdığı güzeller güzeli Honey Ryder ile tanışır.

11. Tokyo, Japonya – You Only Live Twice (İnsan İki Kere Yaşar)

Tokyo Tower
Tokyo Tower

Bildiğiniz gibi, dünyaya bir kez geliriz ve kabul edelim ki, Tokyo hepimiz için hayatımızda bir kere olsun görmek istediğimiz şehirlerden biri. Bu filmde Sean Connery ezeli düşmanı Spectre ve Donald Pleasance’ın Blofeld’i ile Japonya’da Tokyo turu yapıyor.

12. Key West, Florida, ABD – Licence to Kill (Öldürme Yetkisi)

Key west spirit
Key west spirit

Timothy Dalton’ın Bond’u istifa etmiştir. Key West’e balık tutmak için gider, aslında tam olarak amacı bu mudur? Tropik Florida sahillerinde helikopterlerden atlayıp sakin pelikanlarla mücadele etmek için lisansa ihtiyaci yoktur.

Kaynak: Skyscanner

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!