İzmit İstanbul Arası 22 dakika 0

İzmit-İstanbul arasını 22 dakikaya indirecek olan deniz uçağı seferleri 2 Ocak itibariyle başladı. 18 yolcu kapasiteli deniz uçağı, bu hatta haftada beş gün sefer yapacak. 

Seabird-Havayolları

Konuyla ilgili konuşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bu seferlerin devam edip etmemesi konusunda  endişem var. Ekonomik olursa ve burdan yolcu devamlı bulunursa Kocaeli için bir kazanç olacak. 15-20 dakikada buradan İstanbul’a geçiyorsunuz. Ama tabi bu firmanın burada biraz sebat etmesi, biraz sabırlı olması gerekiyor” dedi.

Seabird Havacılık Yönetim Kurulu Başkanı Kürşat Arusan da “Ülkeye yeni bir havacılık modeli getirdik. İnşallah Kocaeli halkı bu alternatif hizmeti kullanmak isterse özel sektör ve devlet işbirliğiyle sanırım güzel bir örneği oldu.” diye konuştu. İzmit-Haliç yolculuğu fiyatları, 97-117-157 olarak belirlendi, uçuşlar günde iki sefer planlanıyor.

Kaynak: Turizm Güncel

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.