İzlanda, Çalışacak 4000 Yabancı Göçmen Arıyor.

Geçtiğimiz Dünya Kupası’nda elde ettiği başarı ve kupada elde ettiği sempati sonrasında ilgimizi çeken İzlanda, ülkede çalışacak 4000 yabancı göçmene ihtiyaç duyuyor. 

Business Iceland CEO’su ve mevcut Sosyal İşler Bakanı Sersteinn Viglundsson  önümüzdeki yıl İzlanda’da 2,500 ila 4,000 yabancı işçiye ihtiyaç duyulacağını öngörüyor. Sersteinn Viglundsson, Business Iceland’a yaptığı bir değerlendirmeye göre “Turizm, İzlanda’da hızla genişleyen bir endüstri ve Arion Bank raporuna göre geçen yıl bu sektörde açılan iş olanaklarını dolduracak yeterli sayıda İzlandalı olmadığını açıkladı.” Bu nedenle, turizm endüstrisinde “binlerce” yabancı işçiye ihtiyaç duyulacağını tahminini yaptılar.

İzlandalılar’ın en yakınında Norveç ve İngiltere gibi başka ülkelere göç ettiği ve geride kalan nüfus giderek yaşlanmaya başladığı gerçeği ile genç nüfusa ihtiyaç duyuluyor. İzlandalıların yaklaşık % 10’u 70 yaşın üzerinde ve bu rakamın 2050 yılına kadar % 20’ye ulaşması öngörülüyor.

Viglundsson, bütün bu sebeplerle göçmen almaları gerektiğini ve alınan göçmen sayısı bu hızla giderse 2030 yılında toplam nüfusa oranının %15’i göreceğini söylüyor. Viglundsson, bu nedenle göçmen politikalarını ve entegrasyon süreçlerini de güçlendirmeli gerektiğini, ekliyor.

Son yıllarda; doğal güzellikleri, düşük suç oranı ve yüksek yaşam standartları İzlanda göçmenlik hayalleri kuranlar için böyle bir açıklama fırsat olarak görülüyor. “İzlanda’da çalışma” fikrini kafanıza koyduysanız, şimdiden İzlanda çalışma şartlarını araştırmaya başlayabilirsiniz.

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

3 Comments

  • […] Kaynak: Uzakrota […]

  • Unlu mamulleri konusunda 15 yıllık is deneyimine sahibim . Ekmek çeşitleri simit ve poğaça çeşitleri vs. İzlandada çalışmak ve yasamak istiyorum . 05393012236.

  • ismim ali haydar Muratoğlu izlanda da ne iş yapabilirim bulunduğum yerde temizlik personeli olarak çalışmaktayım

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!