İstanbul Havalimanı, Kusursuz Bir Seyahat Deneyimi için Yeni Mobil Uygulamasını Tanıttı 0

İstanbul Havalimanı, yolcular için “stressiz” bir deneyim sunmayı hedefleyen yeni mobil uygulamasını tanıttı. Uygulama, yolculara gerçek zamanlı seyahat bilgileri, iç mekan navigasyonu, Wi-Fi erişimi, mağazalar ve yiyecek ve içecek satış noktaları hakkında bilgiler ve ulaşım seçenekleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler gibi çeşitli özellikler sunuyor.

Uygulama hem App Store’da hem de Google Play’de mevcut. Havaalanına gelen ziyaretçiler, giriş yaparak, “Ücretsiz Wi-Fi” hizmetini de kullanabilirler.

Yeni mega merkez için altyapı ve BT sağlayıcısı olan İGA Systems tarafından geliştirilen uygulamada, terminalde görülmesi beklenen diğer teknik özelliklerden bazıları arasında hızlı geçiş sistemleri, akıllı park sistemleri, yeni nesil sadakat yönetim sistemleri, kayıp ve bulunan yazılımları ve diğerleri arasında bir apron kartı başvuru portalı da bulunuyor.

Daha önce yapmış olduğu bir açıklamada, İGA Systems Genel Müdürü Ersin İnankul; ““İstanbul yeni havalimanında yolcu memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için kullanılacak mobil uygulamalardan, havalimanı güvenlik sistemlerine, havayolları mesajlaşma platformundan, ortak karar verme sistemine kadar birçok yazılımı hayata geçirdik.

Dünyanın ilk havalimanı veri merkezi, ülkemizin ilk sanal kule uygulaması ile yerli robot, insansız yolcu taşıma araçları gibi güncel teknolojik sistemler üzerinde de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Burada ürettiğimiz yerli ve millî teknolojiler, tüm dünya havalimanları için örnek olacak nitelikte” dedi.

İGA Havaalanı İşletmeciliği, yeni İstanbul Havalimanı’nın 3 Mart 2019’da tamamen faaliyete geçeceğini ve başlangıçta yılda 90 milyon yolcunun ağırlanabileceğini ve inşaatın tüm aşamalarının tamamlanmasını takiben bu sayının 200 milyona ulaşabileceğini açıkladı.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.