Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İngiltere merkezli dijital seyahat uzmanı Travelport, Y kuşağı gezginlerin, Asya Pasifik’te son derece yüksek dijital kanal kullanımları olduğunu, mevcut teklifler hayal kırıklıkları yaratırken dijital sonrası bir döneme doğru kurumsal seyahatlere yöneldiğini gösteren veriler yayınladı.

Araştırmaya göre, Asya Pasifik’te Y kuşağından iş seyahati gerçekleştiren kişiler, araştırma yaparken (% 68) ve rezervasyon yaparken (% 67) dünya genelindeki diğer bölgelere göre daha fazla mobil cihaz kullanıyor. Kuzey Amerika ikinci en yüksek (sırasıyla% 64 ve% 55) orana ve Avrupa ise en düşük (sırasıyla% 54 ve% 45) oranlara sahip. Asya Pasifik’te iş seyahati gerçekleştiren yYkuşağının üçte biri (% 36) artık ‘her seyahatte hem rezervasyon yapmak hem de ödeme yapmak için mobil cihazlar kullandıklarını belirtiyor.

“Asya Pasifik’te Y Kuşağı artık iş seyahatinin her aşamasında dijital kanalları kullanıyor”

Buna ek olarak, araştırma Asya Pasifik’te iş seyahati gerçekleştiren daha fazla sayıda Y Kuşağı üyesinin, diğer bölgelere oranla daha fazla ‘bleisure’ (iş +eğlence seyahati) deneyimlerini (% 45) keşfetmelerine yardımcı olmak için seyahat rezervasyon sitelerine yöneldiğini ortaya koydu. Bir kez daha, Kuzey Amerika (% 41) ikinci sırada yer alırken, Avrupa’da ise (% 26) son sırada yer alıyor.

Bununla birlikte araştırma, Asya Pasifik’ten iş seyahati gerçekleştiren Y kuşağının mevcut dijital tekliflere ilişkin artan bir problem listesine sahip olduğunu da ortaya koydu. Örneğin; yaklaşık yarısı, tüm mobil cihazlarından rezervasyon bilgilerine (% 53) erişim sağlamayan, tercihlerini hatırlamak için veri kullanmayan (% 45) ve her şey tek bir yerde sunarak rezervasyon seçeneği vermeyen (% 48) şirketler dolayısıyla hayal kırıklığına uğramış durumda.

Travelport Asya Pasifik, Ortadoğu ve Afrika Grup Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mark Meehan; “Asya Pasifik’ten binlerce Y kuşağı gezgin, iş seyahatinin tüm aşamalarında dijital kanalları yoğun bir şekilde kullanıyor. Bununla birlikte, bu yüksek kullanım, bölgedeki kurumsal seyahatin dijital çağdan ayrılma ve post-dijital döneme girme eşiğinde olduğunu gösteren mevcut tekliflerle artan hayal kırıklıklarıyla eşleştirilmektedir. Bu yeni çağda, kurumsal seyahat satıcılarının daha modern ve sofistike şekillerde değer sunmak için dijital kanalları kullanmaları gerekiyor. Bu da daha karmaşık problemleri çözerek, kişiselleştirmeyi geliştirerek ya da Y kuşağına unutulmaz bleisure deneyimleri sunmak için ihtiyaçlarını daha proaktif bir şekilde karşılayarak mümkün olabilir” dedi.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz