iPhone7 ve Apple Watch 2, Seyahatler İçin Daha İyi

Apple, yeni iPhone 7, iPhone 7 Plus ve Apple 2 Saatleri için bazı yeni özellikleri tanıttı, bu özelliklerin bazıları mevcut modeller için de bir güncelleme sayesinde kullanılabilecek.

Yeni iPhone7 Özellikleri

iphone-7

Suya ve Toza Dayanıklılık

İlk kez iPhonelar hem suya hem de toza karşı korunmuş olacak, yani yoldayken nem ve toz hakkında endişelenmek zorunda değilsiniz. Tasarım açısından mat kaplama ya da parlak siyah kaplama olarak görünümlerinde de yenilik var.

Daha İyi Bir Ana Düğme

Ana düğme kuvvete duyarlı mekanizmalar içerecek şekilde ( iPhone 6S’ benzer şekilde) yeniden düzenlendi, ayrıca taptic engine (kalp atışlarını algılayabilen çip) mevcut bu da kullanıcılara dokunma hissi veren titreşimlerle bildirim gönderiyor.

Çift Kamera

Gezginler, 7 Plus’ta bulunan ve uzun zamandır beklenen çift kamera özelliğini çok sevecekler,2x optik yakınlaştırma özelliği ve çarpıcı ayarları sayesinde küçük detayları ya da insanları yakalamak için de harika!

Ayrıca görüntüler üzerinde yüzeysel bir derinlik oluşturarak güzel portreler yaratma özelliği de mevcut. Bu özellik Ekim ayında sunulacak bir yazılım güncellemesiyle uygun hale gelecek.

Yeni 12 megapiksel kamera sayesinde, hem telefonda hem de video ve fotoğraflarda detayları yakalamak için optik görüntü sabitlemesi daha geniş bir aralığa sahip olacak.

Her iki telefon da facetime HD kamerasıyla geniş renk yakalama ses ve görüntü sabitleme özellikleriyle daha iyi selfie yapmaya imkan sağlayacak.

Daha Uzun Pil Ömrü

Yeni A10 füzyon çipi daha uzun pil ömrüne imkan sağlıyor, oyunlar ve uygulmalar için grafik performanaını da yükseltiyor.

Daha Hızlı Veri Oranları

Her iki telefonda 450 Mbps’ a kadar LTE ve LTE 25 bant desteği içeriyor, Iphone 6’ya göre 3 kat daha hızlı veri hızı sağlıyor.

Wireless Kulaklıklar ve Geliştirilmiş Hoparlörler

Belki de bu telefonlardaki en büyük değişiklik kulaklık bağlantı noktasının olmaması bunun yerine artık kulaklıklar mevcut güç bağlantı noktasından bağlanacak ( bir adet a 3.5 mm kulaklık adaptörü tüm yeni modellerle birlikte ücretsiz olarak gönderilecek). Ekim ortasında iPhone, AirPod adı verilen wireless kulaklıkları piyasaya sürecek bu kualklıklar bluetooth ekranı olmadan kolayca iPhobe telefonlara ve Saate bağlanabilecek. Yeni iPhone’un ayrıca ses kalitesi için stereo hoparlörleri de var iPhone 6S ‘in de 2 katı yükseklikle.

Yeni Yazılım

Telefonunuzu hemen güncellemek gibi bir planınız yoksa, Eylül’ün 13’ün de mevcut modeller için indirilmeye hazır olacak olan iOS 10’u indirebilirsiniz. Bu yeni güncelleme Siri ve uygulamalar arasında entegrasyon da dahil daha fazla kişiselleştirilmiş mesajlaşma sistemi de sağlıyor, 3D dokunmatik kullanımı ve yeniden dizayn edilmiş haritalar için kullanım fırsatlarını da arttırıyor.

Yeni Apple Watch 2 Özellikleri

apple-watch-2

Su geçirmez Tasarım

Yeni Apple Watch 2 serisi daha parlak ekran görüntüsü ve çift çekirdekli işlemcisi ile %50 daha hızlı, ayrıca 150 metreye kadar su geçirmez, yani artık havuza ya da denize gittiğinizde yüzmeden önce saatinizi çıkarmak zorunda kalmayacaksınız.

Dahili GPS

Yeni GPS özelliği muhtemelen gezginler için en büyük bonus. ViewRanger gibi uygulamaları kullanabileceksiniz, bu uygulama indirilebilir haritalara ev sahipliği yapıyor ve gezginler yanlış yoldalarsa onları uyarıyor.

Antreman Özelliği

Şirket Apple+Nike Watch Modelini de Ekim de piyasaya sürecek fiyatı ise 369 dolar olacak, açık havada egzersiz yapmak isteyen hırslı koşucular için hız gösergesi de olacak.

Yeni Uygulamalar

Pokemon Go’nun da dahil olduğu bazı yeni uygulamalar Apple watch ile birlikte bu yılın sonunda gelmiş olacak, ve ayrıca Breathe gibi solunum hızını izleyen sağlıkla ilgili bazı uygulamalar da dahil.

Emniyet Düğmesi

Cihaz ayrıca kişisel emniyet aracına da sahip olacak, saatin yan tarafında bulunan tuşa basıldığında herhangi bir lokasyonda bulunan acil hizmetleri arayacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!