Instagram Reklam İçin Gelecek Vaat Ediyor 0

Gezginler; otel, havayolu, gemi seyahati gibi reklamları Facebook ve Instagram’da geçtiğimiz yıla göre daha çok görmeye başladı. Fakat geçtiğimiz günlerde Facebook yatırımcılara, hızla büyüyen kullanıcı sayısından dolayı Instagram’ın yatırım için daha iyi bir platform olacağını söyledi.

Facebook CFO’su David Wehner, haber kaynağındaki organik postların Instagram’da daha fazla fırsat sağladığını, Facebook haber kaynağının ise reklam doyum noktasına ulaştığını belirtti.

Sosyal medya pazarlama şirketi Chute, 2016 yılında Instagram’da 98.5 milyon adet seyahatle ilgili paylaşım yapıldığını belirtti.

Facebook 1.9 milyar aylık aktif kullanıcı ve 1.2 milyar günlük aktif kullanıcıya sahipken, Instagram 600 milyon aylık aktif kullanıcı ve 400 milyon günlük aktif kullanıcıya sahip.Instagram canlı yayın ve hikayeleri ise kullanıma sürüldüğünden beri günlük 150 milyon kullanıcıya sahip.

Facebook, birçok seyahat markasının reklam stratejisi için seçtiği bir araç fakat şirketler diğer teknolojilerle de yakından ilgilenmekte.

Şirketlerin reklam sektöründe önem vermesi gereken noktalar ise şöyle; video içeriği, mesajlaşma, yapay zeka, sanal gerçeklik ürünleri

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe