Inmyholiday Sanal Gerçeklik Teknolojisiyle Türk Turizminde Yeni Bir Dönem Başlatıyor! 0

Turizm Sektörüne farklı bir açıdan bakan inmyholiday, tatilcilere ve turizm işletmelerine birçok yenilik sunarak hem işletmelerin müşterilerine kendilerini daha iyi anlatabilecekleri bir sunum, hemde tatilcilere birçok destinasyonu birebir deneyimleyerek gitmek istedikleri yerler hakkında kuşku götürmez bilgiler sunmayı hedefliyor.

Gitmek istenilen tarihi, kültürel ve turistik destinasyonları, ayrıca konaklama, seyahat, ulaşım ve alışveriş gibi turizmin dinamik sektörlerindeki işletmeleri, 360 derece bakış açısı sunarak sanal gerçeklik (VR) uyumlu videoları ile kullanıcıların o ana dahilmiş gibi bilgilenmelerini mümkün hale getirerek tatil severlere rehber niteliğinde bir kaynak olmak istediklerini belirten inmyholiday ekibi,  8K kalitesinde çekimleri, Türkçe, Rusça, İngilizce ve Çince gibi birden çok dilde anlatımları ile Türkiye’nin tüm tatil destinasyonlarını dünyaya duyurmak istiyorlar.

Geleneksel araçlara göre daha kapsamlı bir içerik sunarak turistlerin beklentileri ile deneyimi arasındaki farkı azaltmak isteyen inmyholiday ekibi, ilk hedeflerinin destinasyonları ve turistleri birbirlerine daha da yakınlaştırmak olduğunu belirtiyor.

Türkiye’nin tüm destinasyonlarını 16 ayrı sosyal medya kanalından ve kendi platformundan internet kullanıcılarına ulaştıracaklarını belirten inmyholiday ekibi, Temmuz ayında VR video çekimlerine, Ağustos ayında ise sosyal medya paylaşımlarına başlayacaklarını dile getirdiler.

Web sitesi üzerinden erişilebilecek olan platformun ayrıca IOS ve Android uygulamarı ile birlikte tamamlanması 2018 Ocak ayını bulacağını söyleyen inmyholiday kurucusu Ongun Çakal, amaçlarının sadece VR video içerik üretimi olmadığını, inmyholiday olarak ileriye dönük çok özel hizmetler ile hem kullanıcıya hemde işletmelere ayrıcalıklı hizmetler serisi oluşturacaklarını da belirtiyor.

Sosyal medya kanallarından yapacakları video içerikleri ve canlı yayınlar ile insanlara erişmek istediklerini belirten inmyholiday ekibi, 16 ayrı sosyal medya kanalında aktif olarak yayın yapacaklarını, platformun açılmasının ardından platformunda kullanıcılara tamamiyle ücretsiz olarak hizmet verecek olmasıyla da platformun ilerleyen zamanlarda ciddi bir kullanıcı kitlesine ulaşacağını belirtiyorlar.

Türkiye Turizmine farklı bir değer katacaklarını dile getiren Ongun Çakal, standartların dışına çıkarak turizm adına yepyeni bir sayfa açtıklarını, Türkiye turizmine yeni bir eğim kazandıracaklarını söylüyor ve ekliyor; yapacakları videolar ile Türkiye’nin son zamanlarda yaşadığı üzücü olaylar sonucunda oluşan kötü algıyı tanıtım videoları ile kıracaklarını düşündüklerini ve bu sayede Türkiye’ye gelmek isteyen ancak kuşkuları olan insanlara da bu şüphelerinin yersiz olduklarını göstermiş olacağız diyor.

Sosyal medyada aktif yayınına Ağustos ayında başlayacak olan inmyholiday, hem canlı yayınlar ile hemde hazırlanmış destinasyon tanıtım videoları ile her gün düzenli bir paylaşımda bulunacaklarını belirtiyorlar.

Bizlerde sabırsızlıkla bu girişimin yapacağı çalışmaları bekliyor kendilerine başarılar diliyoruz.

Önceki MakaleSonraki Makale
Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe