İngilizler için Rome2rio Uluslararası Uçuşları Yurtiçi Hava Yolculuğundan Daha Ucuz

Seyahat planlaması platformu Rome2rio’nun “Global Flight Pricing” (Küresel Uçuş Fiyatlandırma) raporuna göre, İngiltere, yurtiçi hava yolculuğundaki yurtiçi uçuş fiyatlarında 46 ülke arasından 37.olarak ülke içerisinde seyahat etmeyi daha pahalı hale getirdi.

Rome2rio, uçak tipi, uçuş rotaları (kalkış vergileri ve iniş ücretleri dahil), yerel maaş ve yakıt masrafları, ek olarak yan hizmetler (bazıları doğrudan ödenir ve kilometre başına maliyeti de artacaktır) gibi faktörlerin altını çizdi.

Fiyatları etkileyen Faktörler:

Global Flight Pricing raporu, 46 ülkede 200 hava yolu üzerinde çalıştı ve buna göre her ülke için kilometre başına ortalama maliyet, 2016 yılında 25,97 ABD Doları’ndan % 31. 4 oranında yükselerek 2018’de 34.12 ABD Doları’na yükseldi.

İç piyasadaki açık galibiyet, iç hat uçuşları için en iyi isim olarak isimlendirilen ve ortalama km başına 0,12 ABD Doları ile Ryanair. easyJet ve British Airways,sırasıyla km başına 0,28 ABD doları ve km başına 0,42 ABD doları olarak bunu takip etti.

Rome2rio‘nun baş işletme yetkilisi Kirsteene Phelan, “Gezginler, yoğun seyahat sürelerini ve fiyatların artmasını beklendiği zamanları belirlemek gibi hava yolu fiyatlandırmalarındaki bazı trendleri tespit etmede oldukça becerikli” dedi.

“Genel olarak, daha uzun uçuşlar daha fazla maliyetli olsa da, İngiltere şehirleri ve Yunan adaları çevresindeki daha kısa uçuşlar, daha yüksek operasyonel maliyetlere dayalı olduğu için fiyatları artırabilir. Bazı ülkelerin yurtiçi hizmetleri diğerlerinden daha düşük maliyetli görünmeyebilir, ancak iç hat uçuşlar rotalar birbirine bağlarken önemli bir hizmet sunuyor ve bunun yanı sora tatilcilere yerel bir kalkış noktası sunduğuna da inanıyoruz” diye ekledi.

Phelan, uçmanın yurt içinde seyahat etmek için uygun bir seçenek olmasına rağmen, bunların her zaman en uygun maliyete sahip olmadığını açıkladı.

Bir trene binmek seyahat için daha çevre dostu ve uygun bir yol olmayabilir; ancak paradan tasarruf sağlar. Yolcular, seyahatlerini planlarken kendileri için para, zaman ve çevresel etkiler gibi neyin önemli olduğunu düşünmeleri önem taşıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!