IHG, Six Senses Otellerini 300 Milyon Dolara Satın Aldı 0

Reuters’ın haberine göre InterContinental Otel Grubu, Six Senses Otel Resort Spa’ların marka ve operasyon şirketlerini 300 milyon $ nakit karşılığında satın almak üzere anlaşmaya vardı. Crowne-Plaza ve Holiday Inn zincirlerinin sahibi lüks portföyünü güçlendiren bir hamle gerçekleştirmiş oldu.

Airbnb gibi çevrimiçi kiralama hizmetlerinden kaynaklanan rekabetin baskısı altında olan IHG, Marriott ve Hilton tarafından işletilen genişleyen lüks portföylerle rekabet etmeye yeniden odaklanmak istedi.

IHG’nin toplam lüks otel portföyünü 108.000 oda ile 400 tesise taşıyan anlaşma için CEO Keith Barr; “Six Senses, lüksün en üst kademesinde yer alıyor ve bir süredir hayran olduğumuz bir marka” dedi.

Six Senses 18 yönetim sözleşmesi ile şu anda 16 otel ve tatil köyünü yönetiyor, ve aktif müzakere kapsamında 50’den fazla anlaşma bulunuyor. Maldivler, Seyşeller, Tayland, Umman ve Portekiz’deki Douro Vadisi’nde de mülkleri bulunuyor.

Şirket (IHG), 13 milyon doların üzerinde ücret geliri yaratan Six Senses’i, New York şehrinin Manhattan bölgesindeki West Chelsea bölgesi de dahil olmak üzere, önümüzdeki on yılda küresel olarak 60’tan fazla mülke genişletmeyi beklediğini belirtti.

IHG, özel varlık yönetimi firması Pegasus Capital Advisors’tan satın almanın herhangi bir gayrimenkul varlığını içermediğini ve satın alımdan sonraki dördüncü yıla kadar sermaye maliyetine yaklaşık olarak eşit bir getiri sağlayacağını belirtti.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.