Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bir son dakika otel rezervasyon uygulaması olan HotelTonight, “eski çevrimiçi seyahat acentesi modeline meydan okuyan” ve otel işletmecilerini, gelirlerini en üst seviyeye çıkarmaları için yükseltmelerde indirim sunmaya teşvik eden bir özelliği hizmetlerinin arasına ekledi.

iOS ve Android cihazlarda kullanılabilen HotelTonight uygulaması, her üç otel odasından birinin “herhangi bir gecede” genellikle kiralanmamış olduğunu belirtiyor.

Dolayısıyla HotelTonight, partner otellerden karlarını arttırmaları konusunda yardımcı olmak için, standart yükseltme ücretlerinde %50’ye varan indirimlerle, aksi halde boş kalacak olan süit odaları son dakika yükseltmeleri olarak sunmalarını talep ediyor.

Uygulamanın yaratıcıları, doğrulamadan önce müşterilerin, kararlarını uygulama üzerinden “tek bir dokunuşla” vermelerini sağlamanın daha fazlasını yapmayı teşvik edeceği umudunu taşıyor.

Uygulamanın bu yeni özelliği Londra, New York, Los Angeles, San Francisco, Paris ve Miami’deki otellerde kullanıma sunuldu.

Uygulamanın sistemine dahil olabilmesi için, yükseltme seçeneği olarak sunulan odanın otel tarafından bir süit odası olarak tanımlanmış olması ve standart bir odadan en az %20 daha büyük olması gerekiyor. Sisteme katılan otellerin, standart yükseltme bedelleri üzerinden en az %50 oranında indirimi taahhüt etmesi bekleniyor.

HotelTonight sözcüleri, bu yeni Yükseltme özelliğinin müşteriler ve oteller tarafından talep edilen bir numaralı eklenti olduğunu belirtti.

HotelTonight’ın kurucularından birisi ve CEO’su olan Sam Shank, bu yeni özellik ile ilgili detayları paylaştı: “Herhangi bir akşamda, her üç otel odasından biri, özellikle süitler gibi üst kategori odalar, genellikle ayrılmamış oluyor. Sunduğumuz bu yeni özellik, otellere, genellikle ayrılmamış kalması en muhtemel odaları doldurarak artımlı bir gelir sağlamak için bir yöntem sunuyor. Tüketicilere, genellikle otellerin en iyileri olan odalara, mümkün olan en iyi fiyatlarla erişme olanağı sunarak eski çevrimiçi seyahat acentesi modeline meydan okuyoruz.”

Müşteriler, otellerin detay sayfalarında, hangi otellerde yükseltmelerin bulunduğunu görebiliyor veya belirli bir şehir ismi ile “yükseltme” sözcüğünü arama çubuğuna yazarak uygulamada arama gerçekleştirebiliyor.

Yorumları GösterYorumları Gizle

Yorum Yaz