Hotelrunner, UnionPay ile Türk Otellerinin Kapılarını Çin’e Kadar Açıyor!

Dünyanın önde gelen ödeme ağlarından UnionPay, İş Bankası ve HotelRunner ile gerçekleştirdiği işbirliği sayesinde, Çin’den Türkiye’deki otellerde online rezervasyon imkanı sunacak yeni bir hizmet başlatıyor.

UnionPay kart sahipleri bu hizmet sayesinde HotelRunner portföyünde bulunan otellerden rezervasyon gerçekleştirebilecek ve İş Bankası sanal POS’larını kullanarak ödeme yapabilecek. 5.8 milyar kart ile dünyanın en büyük ödeme ağlarından biri olan UnionPay International ve Türkiye’de elektronik ticaretin lideri İş Bankası, bundan bir süre önce binlerce otel tarafından tercih edilen otel online satış ve kanal yönetim platformu HotelRunner ile önemli bir iş birliğine imza attı.

Bu iş birliği ile HotelRunner portföyünde yer alan oteller, başta dünya nüfusunun yaklaşık %20‘sini oluşturan Çin’den olmak üzere, dünyanın her yerinden, kendi web sitelerinden UnionPay aracılığı ile gerçek zamanlı online direkt ödeme kabul edebilecek.

HotelRunner kapsamında UnionPay hesabı açan ilk 50 otel, 127 ülkede 719 şehirde kullanılan HotelRunner’ın rezervasyon modülü, mobil uyumlu web sitesi, kampanya ve promosyon modülü ve daha birçok hizmetini kapsayan özel paketinden ücretsiz yararlanabilecek.

İş Bankası, UnionPay International ve HotelRunner arasındaki bu iş birliği turizm sektöründe özellikle Çin turistleri ülkemize çekmek ve yerli turizmi canlandırmak açısından büyük fırsatları beraberinde getirecek.

HEDEF 120 MİLYON ÇİNLİ

UnionPay International Orta Doğu Genel Müdürü Han Wang bu önemli iş birliği hakkında şu yorumları yaptı: “Bu güçlü iş birliğinin Türkiye’nin turizm kaynaklı gelirlerini olumlu yönde etkileyeceğine inanıyorum. Bu çalışma Türkiye’yi ziyaret edecek turistler çok sayıda avantaj sağlayacak. İstanbul, Ankara, Nevşehir, Denizli ve Konya dışında, Kapadokya gibi turistik bölgelerdeki işyerlerinin yüzde 70’den fazlası daha şimdiden UnionPay kartlarını kabul ediyor.”

Projeyi değerlendiren İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen ise, “Son yıllarda başta Çin olmak üzere bütün Uzakdoğu ekonomisinin dünya ile entegrasyon alanları büyüdü. UnionPay kart sahipleri bankamızın sunduğu altyapıyı kullanarak vize, seyahat ve konaklama masraflarını kendi ülkelerinden ödeyebiliyorlar. Türkiye’ye geldikten sonra ise, 6,500 İş Bankası ATM’sinden nakit para çekebildikleri gibi, İş Bankası üyesi 450 bin işyerinden alışveriş yapabiliyorlar. HotelRunner ile gerçekleştirdiğimiz bu proje ile, kurmuş olduğumuz UnionPay ekosistemini güçlendirdik ve genişlettik. Ekosistem perspektifi ile tasarladığımız ve uyguladığımız bu iş birliğinin, ülkemize daha fazla turist çekeceğine, turizm sektörünü destekleyeceğine ve dolayısıyla ulusal ekonomimize fayda sağlayacağına inanıyoruz. Biz İş Bankası olarak her zaman, ulusal ekonomimize katkıda bulunacak ve daha fazla müşteriye ulaşmamızı sağlayacak uluslararası işbirlikleri ile faaliyet alanımızı genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

HotelRunner Kurucusu ve CEO’su Arden Agopyan’ın yorumları ise şöyle: “Sektöre daima yenilikçi çözümler sunan ve otellerin online direkt rezervasyon oranlarını artırmalarına destek olan bir platform olarak, konaklama tesislerinin web siteleri ve rezervasyon modüllerinden online ödeme kabul edebilecekleri yöntemler arasına UnionPay’i de eklemiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu önemli entegrasyon ile ülkemize özellikle uzak doğudan yabancı turist talebinin artmasını ve otellerin, önemli bir nüfusa sahip Çin’den daha fazla online rezervasyon almasını sağlamayı hedefliyoruz.”

Çok Gezen Çok Tozan, Az Biraz Deli, Biraz da Yazan Çizen, Ucundan Web Tasarımcısı, Çılgın bi Proje Canavarı, Aa Unutmadan Az Buçuk da Fotoğrafçı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

uzakrota_logo - Kopya

Uzakrota Travel Summit is connecting the biggest companies with the brightest minds and professionals of the travel industry around the world.

Let’s Do It Together

Get subscribed today!