Hotelbeds Group, Rus Otellerinin Rezervasyonları World Cup 2018 Döneminde % 100 Arttı. 0

Hotelbeds Group, 14 Haziran – 15 Temmuz tarihleri arasında FIFA Dünya Kupası turnuvası nedeniyle, platformunda Rus otellerine yapılan rezervasyonlarda % 100’ün üzerinde bir artış olduğunu açıkladı.

Dünya çapında seyahat endüstrisine lider bir yatak bankası ve B2B hizmet sağlayıcısı olan Hotelbeds Group’un tescilli teknolojisi, seyahat hizmeti sağlayıcılarının, hem sağlayıcı hem de satıcı için erişim, gelir ve getiriyi artıran, kullanımı kolay, ileri teknoloji platformu aracılığıyla dünya çapında seyahat satıcılarına sundukları teklifleri dağıtmasına yardımcı olur.

Merkezi İspanya’da bulunan grup, Hotelbeds, Bedsonline, Tourico Holidays ve GTA markalarını işletmektedir; 200’den fazla ülkede 170.000’den fazla oteli, 22.000 transfer rotası ve 16.000 aktiviteyi temsil eden, dünya çapında 185’den fazla kaynak pazarda60’dan fazla seyahat aracısını bir araya getirmektedir.

Rusya’da FIFA ateşi

Hotelbeds Group’un yatak bankası markalarıyla (Hotelbeds, GTA ve Tourico Holidays) yapılan rezervasyonlar için en son rakamlarına göre, Meksika ve Brezilya kaynaklı pazarlar, Rusya için toplam rezervasyon sayısında yedi kat artışla en büyük büyümeyi yaşadı.

Aynı rakamlara dayanarak, İspanyol vatandaşları bu dönemde Rusya’ya seyahat eden en iyi pazarları oluşturdu. Bunu Meksikalılar, Britanyalılar, Amerikalılar, İsrailliler, Çinliler, Hintliler ve Brezilyalılar izledi.

Ancak, bu Dünya Kupası döneminde Rus vatandaşlarından gelen rezervasyonların sayısı bir önceki yıla göre% 26 azaldı.

Oyunların on ikisine ev sahipliği yapan olan Moskova, bu platformda yapılan rezervasyonlar için en popüler destinasyondu, geçen sene aynı döneme göre neredeyse üç katı bir artış oldu.

Büyüyen bir Pazar

“Yedi faktörle büyüyen Rusya rezervasyonları”

Hotelbeds Group‘un Toptan Satış ve Tedarik Direktörü Sam Turner; “Bu Dünya Kupası için Rusya’da gecelik oda rezervasyonlarımızın % 100 oranında arttığını ve beklentilerimizi, özellikle Brezilya ve Meksika’dan Rusya’ya yapılan rezervasyonların yedi kat artmasıyla bir şekilde aştığımızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz.

“Rus hükümeti bu etkinlik için çok kapsamlı ve organize protokoller uygulamaya koyarak beklentilere karşılık verdi. Başlıca Rus şehirlerindeki yatırımların, genel olarak mülklerin standartlarını yenilemek ve yükseltmek suretiyle arttığını fark ettik. Ayrıca inşaatta önemli yatırımlar olduğuna dikkat çekilebilir. Ek olarak, otoyollar, havaalanları ve ilgi alanları gibi altyapıya yönelik diğer birçok yatırım da yapıldı” dedi.

“Rusya’da 5000’den fazla otel var, otel zincirleri her yıl yeni tesisler açtıkça sayı artıyor ve bu sayede hem iç turizm hem de yurtiçinden gerçekleştirilen otel rezervasyonları için umut verici ve büyüyen bir pazar olarak görüyoruz” dedi.

Önceki MakaleSonraki Makale

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

tr_TRTürkçe
en_USEnglish tr_TRTürkçe